На Закарпатті реалізуються ініціативи, які сприяють утвердженню української мови у всіх сферах життя

Про заходи, спрямовані на зміцнення статусу української мови як державної, результати впровадження національних та регіональних програм говорили сьогодні спільно з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем, - повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
- Реалізовуємо в краї низку ініціатив, які сприяють утвердженню української мови у всіх сферах життя. На Закарпатті діють обласна, та в усіх громадах, зокрема й в Ужгороді, місцеві мовні програми, а також чимало мовних курсів. Школярі беруть участь в олімпіадах, конкурсах, для дорослих, які бажають вивчити мову, на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка діє клуб. А ще конференції, літературні читання, культурні заходи, Книга-фест та «декомунізація» об’єктів топоніміки – усе це проводимо задля зміцнення статусу державної мови в області. Сюди ж відносимо і поповнення книжкового фонду бібліотек Закарпаття: упродовж року в установи по всій області надійшло майже 16 тисяч примірників україномовних видань.
Розповів мовному омбудсмену про недавню зустріч із Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Крістофом Кампом. Як і сьогодні, одна з тем стосувалася актуальних питань вивчення української мови у закладах освіти, де навчаються представники нацспільнот.
Відрадно було почути, що у 2024 році до Секретаріату мовного омбудсмена із Закарпаття не надходило жодної скарги щодо функціонування української мови як державної у різних сферах життя населення. Таких заяв не було і від представників національних меншин.
До розмови також доєднався Петро Добромільський, голова Державної служби України у справах дітей. Спільно обговорили питання захисту прав дітей, зокрема й тих, які через війну були вимушені покинути країну. Йшлося також про їхній доступ до вивчення української мови за кордоном.
Мова – це наша зброя та оберіг. Ми протистоїмо ворогу, коли спілкуємося нею з дітьми, читаємо українських авторів та купуємо україномовні видання, поглиблюємо свої знання рідної мови.
Коментарі :
![]() |