Куди і як звертатися, якщо ваші права порушені

admin 03.03.2024 12:22 РАТУША

Кожен громадянин України має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в разі, якщо вони були порушені органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами, а також юридичними чи фізичними особами.

Чітко зазначений порядок звернення громадян до Уповноваженого, його регіональних представників чи на гарячу лінію Секретаріату: https://ombudsman.gov.ua/uk/zayavniku. Ми поцікавилися, з якими питаннями найчастіше звертаються жителі Закарпатської області до регіональної громадської приймальні правового омбусмана в Ужгороді.
За інформацією працівників громадської приймальні, найчастіше надходять скарги про порушення права на доступ до публічної інформації, права на судовий захист – резонансна, наприклад, справа про зґвалтування неповнолітньої трьома підлітками на Закарпатті, яку Дмитро Лубінець узяв під особистий контроль. Трапляються також скарги про порушення права на отримання медичної допомоги, порушення права на соціальні гарантії та соціальне забезпечення, які надходять у тому числі й від внутрішньо переміщених осіб.
У медіа також активно писали про   порушення прав людей похилого віку в приватних пансіонатах області. У результаті моніторингу Офіс омбудсмана виявив значні порушення прав людини у приватних пансіонатах для людей похилого віку на Закарпатті, а саме в “Турбота та догляд” (село Минай), “Родинне Тепло” та “Наша родина” (місто Ужгород). До приватного пансіонату для людей похилого віку “Турбота та догляд” представники Офісу навіть не отримали доступ – працівники пансіонату перешкоджали діяльності групи НПМ. У зв’язку з цим Нацполіція розпочала кримінальне провадження. За результатами виявлених порушень, представник Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області Андрій Крючков направив листи з вимогою провести перевірки, зокрема у приватних пансіонатах, та вжити всіх необхідних заходів у межах компетенції до керівників інших державних структур. На жаль, відповідні органи часом проявляють інертність, посилаючись на воєнний стан і відсутність підстав для проведення перевірок.
Чи, скажімо, про випадок із військовослужбовцем, який оголосив голодування як протест через неналежні умови перебування у Мукачівському військовому госпіталі, про що стало відомо із соцмереж. Андрій Крючков разом з командою провели моніторинг дотримання прав військових у закладах охорони здоров’я області. При цьому в окремих медичних закладах виявили цілий ряд порушень, пов’язаних із неналежним харчуванням захисників, відсутністю архітектурної доступності, спеціалізованих засобів реабілітації, а також паркувальних місць для маломобільних військовослужбовців та учасників бойових дій, які прибувають до медустанов. Найбільше порушень було виявлено в «Закарпатському обласному медичному центрі психічного здоров’я та медицини залежностей Закарпатської обласної ради» - архітектурна доступність відсутня взагалі, харчування не збалансоване – риба, свіжі овочі, сир, яйця, м’ясо (окрім курячого) в меню були відсутні взагалі.
Для того, щоб вирішувати виявлені проблеми, а не тільки їх фіксувати, представники Офісу звертаються по допомогу до органів місцевого самоврядування, меценатів. Так, уже наступного дня харчування військових у вище названому закладі було скориговано: до покращення харчування військових долучився місцевий підприємець, депутат Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян. За регулярну допомогу й підтримку у вирішенні різних актуальних питань пан Арсен отримав нагороду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. «Мені приємно допомагати людям, які того потребують. Роби добро – кидай його у воду – один із моїх життєвих принципів. Говорячи сучасною термінологією, це мої КСВ (проекти корпоративної соціальної відповідальності). І це не про самопіар. Це, як мінімум, про повернення того, чим свого часу люди допомагали мені та моїй родині після нашого переїзду із зони воєнних дій у Нагірному Карабаху.
Співпрацю з регіональним представництвом правового омбудсмана ціную. Люди часто потребують відновлення їхніх прав. Порушення відбуються з різних причин. Проте людина має почуватися захищеною у суспільстві, у своїй державі. Це те, за що ми зараз боремося на різних фронтах. І впевнений, що досягати в цьому успіху маємо спільними зусиллями – кожен на своєму місці, якщо хочемо жити у демократичній правовій державі», – прокоментував Арсен Мелкумян.    

Довідкова інформація для громадян: куди звертатися у разі порушенні їхніх прав.
КОНТАКТИ:
Телефон: +380 312 612 680
Mail: pred.zakarpattia@ombudsman.gov.ua
Адреса:
Регіональне представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області розташоване за адресою: пл. Народна, 4, каб. 139-141, м. Ужгород, Закарпатська область, 88015.
В зв’язку з гірською місцевістю в Закарпатській області в районному центрі м. Хуст діє громадська приймальня Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області. Розташована за адресою: вул. Карпатської Січі, 21, каб.6, м. Хуст, Закарпатська область, 90400.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

РАТУША

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат