На Закарпатті у 11-х лікарнях працюватимуть експертні команди замість МСЕК
З 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії замінять експертними командами. Їх сформують у медичних закладах кожної з областей. На Закарпатті попередньо визначили 11 лікарень, у яких спеціалісти оцінюватимуть працездатність людей.
Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я України.
"Електронна система допоможе позбутися зайвих паперів і гарантує прозорість та підзвітність у прийнятті рішень експертними командами. У ній буде фіксуватися кожна дія і кожен документ, щоб ніхто не міг заднім числом змінити діагноз чи рішення", — пояснили в МОЗ.
Медзаклади Закарпатської області, у яких працюватимуть експертні команди:
— Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака;
— Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня;
— Закарпатський протипухлинний центр;
— Обласний клінічний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр;
— Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії;
— Лікарня Святого Мартина;
— Обласний заклад з надання психіатричної допомоги м. Берегова;
— Виноградівська районна лікарня;
— Хустська центральна лікарня імені Віцинського О.П.;
— Тячівська районна лікарня;
— Рахівська районна лікарня.
Чому ліквідували МСЕК?
22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалила низку рішень, зокрема ліквідування МСЕК до кінця 2024 року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підтримав рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про ліквідацію МСЕК. За його словами, у результаті перевірки МОЗ було відкрито 19 тисяч проваджень щодо МСЕК. Після ліквідації їхні повноваження будуть передані до лікарень у регіонах, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.
В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.
Ляшко пояснив, що, коли перевіряли роботу МСЕК, то в МОЗ бачили, що вузькопрофільні спеціалісти — терапевти, хірурги, травматологи — не хотіли залишати лікувальну діяльність і переходити в окрему юридичну особу, у медико-соціальну експертну установу, яка займалася суто експертизою. І після реформи функції експертизи передадуть лікарям-практикам. Позитивний досвід цього вже є, у 2023-2024 роках так оцінювали поранених військових, які оформлювали інвалідності.
Ляшко наголосив, що реформа повинна відбуватись так, щоб люди, які реально проходять певні етапи експертизи, не відчули негативних змін і щоб не було жодних маніпуляцій.
"І в рішенні РНБО чітко прописано навіть в категорії і державних структур, і правоохоронних органів рішення, які будуть переглядатися. Зараз Національна поліція нам передає 3 000 справ. Зараз вони йдуть, знову ж таки, на центральний МСЕК. Оскільки ми його ліквідуємо, то роздаємо ці справи на два інститути, які проводять ці перегляди", — пояснив Ляшко.
Під час розгляду справ людину за потреби можуть викликати на перегляд щодо її інвалідності. Якщо людина не з'являється, скасовується інвалідність.
Коментарі :
Додати коментар