Вже не 150 тисяч: як війна вплинула на міграцію етнічних угорців із Закарпаття

11.12.2024 17:50 СОЦІО

На Закарпатті кількість етнічних угорців, що не виїхали за кордон протягом трьох років повномасштабної війни, зменшилася як мінімум в два рази по відношенню до офіційних даних довоєнного перепису населення.

Про це в коментарі Укрінформу повідомили в Управлінні національностей та релігій Закарпатської ОВА.

"Дійсно, дуже багато етнічних угорців вихали після початку повномасштабного вторгнення та продовжують виїжджати із Закарпаття. Фактично, велика війна поглибила негативні процеси з міграцією угорців з України, які були й до війни. Тоді причиною були переважно економічні чинники, зараз додалися безпекові. І треба сказати, що дуже багато угорців не виїхали, в сенсі, що вони емігрували, – а просто не повертаються", - повідомили в управлінні.

Також в ОВА додали, що на третій рік війни посилилася тенденція виїзду людей із сіл.

"Навіть село, яке тримає людей, зазвичай, адже як правило, чоловіки виїжджають на заробітки, але жінки й діти лишаються чекати тут – тепер не втримує вдома. Ми бачимо, що жінки та діти із сіл також виїжджають. Ті, хто хоче зберегти родину, їдуть за кордон, інакше сім’ї руйнуються. Три роки - це великий термін", - йдеться в повідомленні.

Щодо цифр, то офіційного перепису населення на третьому році війни на Закарпатті ніхто не робив, утім, по місту Берегову - єдиному на Закарпатті місті, де угорці переважали за етнічним складом серед решти населення - угорців за неофіційними даними залишилося близько 40%. Загалом по області різні фахівці наводять цифри від радикально малих (50 тисяч угорців) до завищених (100 тисяч).

"Ми офіційно оперуємо довоєнною цифрою в 150 тисяч етнічних угорців, які фіксував на Закарпатті останній перепис населення в 2001 році. Утім, є також реєстр вірників реформатської церкви Закарпаття (переважна більшість закарпатських угорців - це реформати - ред.), там станом на початок 2023 року наводять цифру в 58 тисяч вірників. Неофіційно ми вважаємо, що нині варто говорити про 70-80 тисяч угорців, які залишилися жити на Закарпатті та не виїхали на третьому році війни", - повідомили в Управлінні релігії та нацменшин ОВА.

За структурою населення - це, переважно, жінки й діти та літні люди.

Згідно з даними останнього перепису населення України, абсолютна більшість угорців України — це жителі Закарпаття (151, 5 тис. з 156,6 тис.), де вони становлять понад 12% населення.

Угорцями за переписом 2001 р. були 3/4 населення Берегівського району, 1/3 Ужгородського, 1/4 населення Виноградівського та 1/8 населення Мукачівського районів.

ukrinform

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат