Бронювати працівників можуть критично важливі підприємства, таких на Закарпатті наразі 518
Під час онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» обговорили актуальні зміни в порядку бронювання працівників та визначення підприємств критично важливими для функціонування економіки, повідомив заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.
- Для того, щоб отримати статус критично важливого, компанія чи установа повинні відповідати щонайменше трьом основним критеріям. Одним із них є визнання підприємства важливим для функціонування громади. Тут ми вже внесли певні зміни, які зараз проходять перевірку та погодження в Міноборони й Мінекономіки, після чого документи будуть передані на реєстрацію до Мін’юсту. Відтак про зміни, які стосуються наших критеріїв, проінформуємо детально.
Однією з головних змін, які прийняв днями Кабмін, стало оновлення вимог до середньої мінімальної заробітної плати: для державних і комунальних закладів вона залишається на рівні 13 433 грн, а для приватних підприємств середня заробітна плата за останній календарний рік повинна складати не менше 20 000 грн.
На цей момент критично важливими для економіки регіону визначено 518 підприємств. Проте після проведеного аудиту 8 із них втратили цей статус через недотримання встановлених вимог.
Для компаній, які вже мають бронювання працівників, воно залишається дійсним до 28 лютого 2025 року або до завершення строку дії, якщо цей термін спливає раніше. До 22 лютого 2025 року необхідно пройти процес підтвердження статусу критично важливого за оновленими правилами та подати нові списки для бронювання.
До обговорення долучилося 734 підприємці. Учасники висловили багато питань і конструктивних пропозицій. Відкритий діалог із бізнесом є пріоритетом, адже робота підприємств відіграє ключову роль в економічній стабільності нашого регіону та країни в цілому.
Коментарі :
Додати коментар