Ужгород відвідали дружини президентів України та США

09.05.2022 15:46 ПОДІЇ

Перша леді Джилл Байден здійснила неанонсований візит до Ужгорода, де зустрілась з першою леді Оленою Зеленською. Байден перетнула українсько-словацький кордон у пункті Вішнє Нємєцьке. Перші леді зустрілись у школі, яка була перетворена на сховище для внутрішньо переміщених осіб. Олена Зеленська прибула у чорному позашляховику у супроводі військового охоронця, Джилл Байден зустріла її квітами, відтак жінки обнялися.

«Я хотіла приїхати на День матері. Ми подумали, що це важливо – показати українському народу, що ця війна повинна закінчитись, і що ця війна є брутальною. І що народ Сполучених Штатів підтримують народ України», - сказала Байден.

«Ми відчуваємо це. По-перше, я би хотіла подякувати Вам за такий сміливий вчинок. Тому що ми розуміємо, що таке будь-якій жінці, а особливо першій леді, приїхати в країну, в якій триває війна, в якій постійно тривають військові дії, в якій постійно лунають повітряні тривоги, навіть сьогодні. Хочу наголосити на тому, що ми всі відчуваємо підтримку США і лідерство пана президента, але цей крок став іще одним підтердженням для всіх людей. Це особлиий і дуже вдалий день для такої зустрічі», - сказала Зеленська.

Відповідно до американських офіційних осіб Байден та Зеленська протягом останніх кількох тижнів підтримували комунікацію.

Поїздка Джилл Байден до України не аносувалася та не була включена в оголошений розклад візиту. Зустріч перших леді тривала годину та відбулась за зачиненими дверима. Преса була допущена лише на короткий час. Після зустрічі Байден та Зеленська поспілкувались з дітьми у центрі, де вони займаються мистецтвами та ремеслами.

VOA

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат