Закарпатські митники передали до музею горщик бронзової доби

08.02.2019 14:09 ПОДІЇ

Глиняний горщик датується ХІІ-ІХ століттям до нашої ери. Тобто вироблений майже 3 тисячі років тому на території Правобережної України. Горщик передали до музею українського гончарства, що у селі Опішне на Полтавщині.

– У 2014 році в міжнародному експрес-відправленні, яке направлялось з України до Чехії, було виявлено горщик, який, за оцінками експертів, датується пізнім бронзовим віком (ХІІ-ІХ століттям до н.е). Наразі Закарпатська митниця передає цей горщик (глечик) до Національного музею-заповідника українського гончарства, – зазначає Станіслав Балуєв, начальник Закарпатської митниці ДФС.

Глиняний горщик виготовлений у формі мініатюрної амфори з плоским дном, опуклим тілом, циліндричною шийкою та двома вушками. Згідно з експертним висновком горщик виготовлений вручну. Імовірно походить з Правобережної України, її західних областей. Був знайдений у вигляді уламків. Розміри: висота – 7,5 см, ширина з вушками – 8,5 см, діаметр денця – 4,8 см.

За словами Юрія Пуголовка, старшого наукового співробітника музею-заповідника українського гончарства, заступника голови Всеукраїнського об’єднання Спілки археологів України, передача культурних цінностей до фондів музею – непересічна подія, адже таких виробів у колекції музею немає.

Стосовно того, що за легендою цей горщик зберігався у бабусі, в дідуся, і використовувався як попільничка, то скоріше за все, це не є правдивою інформацією. Стан збереження, і стан в якому горщик надійшов уже до археологів, вказує на те, що він походить, із якогось зруйнованого поховання у кургані. Бо такі цілі речі нечасто трапляються на поселеннях, або ж як поодинокі знахідки.

Варто зазначити, що горщик Закарпатською митницею ДФС безоплатно передано на довічне зберігання Національному музею-заповіднику українського гончарства, згідно з наказом Мінкультури від 8 листопада 2018 року № 960 «Про передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів» та рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених, або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави від 27 вересня 2018 року, - повідомляє ДФС у Закарпатській області

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат