Чому звільнили начальника закарпатської поліції Стефанишина та які завдання у нового начальника Рубе

19.07.2019 13:58 ПОЛІТИКА

Зміна керівника поліції Закарпаття жваво обговорюється в соцмережах.

Все відбулося доволі швидко. Ще на початку тижня начальник управління Нацполіції в Закарпатській області Роман Стефанишин відчував себе спокійно на своїй посаді, аж тут раптом у четвер його вже зняли і сьогодні представили колективу нового начальника - Андрія Рубеля.

Формально причиною звільнення Стефанишина називають недостатню роботу з недопущення підкупу виборців. Закарпаття дійсно стало відомим тим, що у нас підкуп виборців набув масового характеру і попри велику кількість скарг, поліція області майже на них не реагувала.

Остання спецоперація з виявлення схем підкупів проводилася поліцією Київської області. Як нам стало відомо з джерел в поліції Закарпаття, на цю спецоперацію не було запрошено жодного закарпатського поліцейського. Це мало насторожити Стефанишина та його оточення. В останній момент наші поліцейські почали видимість активності і ніби порушили справи по трьом епізодам підкупу. Але це вже нікого не розчулило.

І все ж, насправді ж, як повідомляють джерела в поліції, Стефанишина зняли не через погану боротьбу з підкупами, а з відвертою роботою не проти злочинності, а із захисту деяких закарпатських політиків, які, м'яко кажучи, не зовсім прихильні до нової влади. Як повідомляють громадські активісти Хустщини, Стефанишин стояв на охороні "недоторканості" "честі та гідності" свого земляка нардепа Валерія Лунченка. За інформацією активістів, поліція проігнорувала факт підкупу Лунченком виборців округу №71 шляхом "перевірки зору", а опонентам Лунченка поліція "не давала дихати".

Є ще одна причина зміни поліцейського начальника - боротьба з контрабандою. Нова влада презентувала зміну всього силового блоку на Закарпатті. Можливо, це не так бажання боротьби з контрабандою, як бажання контролю над контрабандними потоками, але факт залишається фактом: було змінено митника, голову СБУ і тепер настала черга керівника поліції.

Стефанишин перебував у хороших стосунках з главою Нацполіції Сергієм Князєвим і мав дах з боку Міністра МВС Арсена Авакова. Прихильність Авакова забезпечував саме Валерій Лунченко, бо і Лунченко і Аваков були людьми команди Арсенія Яценюка. І все ж, центральне керівництво поліції не змогло піти проти волі Офісу нового президента.

Сьогодні ж, колективу обласної поліції представили нового начальника управління Нацполіції в Закарпатті - Андрія Рубеля.

Він доволі молодий - 1983 року народження, але вже займав посаду заступника начальника Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Рубеля представив заступник голови Національної поліції України генерал Ігор Клименко, який сказав, що зміна начальника викликана необхідністю підсилити керівництво поліції Закарпаття. Це ляпас Стефанишину і його майбутня кар'єрна доля невідома. Сам Стефанишин швиденько вирішив "злягти" на лікарняний.

До речі, логічними будуть і заміни начальників багатьох районних відділів, які виконували команди Стефанишина, які часто суперечили головній меті поліції - забезпечення законності та порядку, а були направлені на "обслуговування" деяких місцевих ділків та політиків.

Василь Коваль для Prozak.info

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОЛІТИКА

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат