Закарпатський муздрамтеатр повернувся з гастролей у Парижі і Києві

17.10.2018 13:06 ДОЗВІЛЛЯ

Перша половина осені -- активний гастрольний період для Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв. Адже це унікальна можливість показати своє мистецтво перед початком нового театрального сезону.

Наприкінці вересня найбільший театр області вже традиційно відвідав столицю України, де зіграв вистави «Про що плачуть верби» за п’єсою Карпенка-Карого «Безталанна» та «Крок від любові» за драмою Михайла Старицького «Циганка Аза». Режисером-постановником обох є заслужений актор України (Василь Шершун). Юним глядачам «шерегіївці» показали останню прем’єру – музичну казку «День народження кота Леопольда» (режисер Олександр Саркісьянц).  

Уперше за всю історію закарпатського театру муздрамтеатр показав свої вистави у Парижі: у театрі «L’atalante» на Монмартрі протягом двох вечорів зіграли трагікомедію «Круті віражі» (режисер-постановник – заслужений артист України Михайло Фіщенко, в головних ролях – заслужений артист України Степан Барабаш та Дар’я Горшкова).

Як повідомив директор театру Василь Марюхнич, гастролі були вдалі: глядачі тепло приймали гру закарпатців, спілкувалися, дарували квіти.

«Ми, ясна річ, хвилювалися, -- розповідає режисер Михайло Фіщенко, -- адже грали виставу на батьківщині автора Еріка Ассу. Тому переживали, чи вдало відтворили французький колорит. Спеціально для французького глядача вперше в нашій практиці запровадили субтитри, так що всі все розуміли. Чимало місцевих українців зізнавалися, що заскучили за виставами рідною мовою. Гастролі в Парижі додали нам впевненості. Ми побачили, що нічим не гірші за інших. На другий показ вистави зала не вмістила всіх бажаючих. Єдине, чим суттєво переважають їхні театри – це технічне оснащення.   Треба нам розвиватися у цьому напрямку».

Чотири дні, проведені в Парижі, дало змогу закарпатським театралам відвідати чимало унікальних місць. Зокрема, Лувр, собор Паризької богоматері, Ейфелеву вежу, Єлисейські поля та інші «родзинки» французької столиці.

А вже 28 жовтня Закарпатський муздрамтеатр запрошує на відкриття 73-го театрального сезону.

Олександр ГАВРОШ, завідувач літературно-драматичною частиною Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ДОЗВІЛЛЯ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат