З вересня Закарпаття переходить на цифрове телевізійне мовлення
31 серпня 2018 року на території області буде припинено аналогове телевізійне мовлення. Про специфіку переходу на цифровий формат телебачення розповіли сьогодні під час прес-конференції у Закарпатській ОДА.
Із журналістами зустрілися заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Закарпатській області Іван Кузьма, в.о. директора Закарпатської філії Концерну РРТ Микола Мага.
Припинення використання аналогового сигналу передбачено відповідною постановою Кабінету Міністрів України та міжнародними домовленостями з Європейським Союзом. Пілотне відключення місяць тому відбулося у Києві та Кіровоградській області, на черзі решта території України.
«Відключення не торкнеться суспільного мовника і тих каналів, які не мають альтернативи аналоговому сигналу. На території Закарпаття це стосується Закарпатської філії ПАТ НСТУ «Тиса-1» та ТРК «Хуст», – зазначив Ярослав Галас.
Процес переходу на цифрове мовлення фахівці назвали незворотнім, наголосивши, що Закарпатська область стала однією з перших трьох в Україні, де відбувся прорахунок частотного ресурсу для цифрового телевізійного мовлення. Перелік населених пунктів, у яких створені мережі цифрового мовлення з використанням існуючих веж, налічує загалом 26 міст, селищ і сіл в 11-ти районах Закарпаття.
«Ми впроваджуємо цифрове мовлення ще з 2011-2012 років, коли каналам «М-Студіо», «Даніо» і «Тиса» було видано цифрові ліцензії. Саме тоді в області було встановлено перші передавачі. Коли аналогові передавачі в області будуть вимкнені, всі бажаючі перейти на цифру будуть змушені придбати антену і тюнер або скористатися можливостями сучасних смарт-телевізорів із підтримкою стандарту Т2», – розповів Іван Кузьма.
Перевагою цифрового телебачення є відмінна якість зображення і звуку, можливість приймати 32 телевізійні канали (28 загальнонаціональні і 4 місцеві) за умови наявного покриття сигналу. На основі результатів пілотного відключення були виявлені певні проблеми, головна з яких – перебої з цифровим сигналом, які мають місце навіть у столиці. Інша проблема – це дефіцит відповідного обладнання.
«Нашу область проблема з поширенням сигналу також не оминула, тим більше враховуючи складний гірський рельєф. Зараз у нас працює шість передавачів цифрового сигналу – в Ужгороді, Мукачеві, Сваляві, Хусті, Великому Березному та Рахові. Загалом покриття цифрового сигналу на сьогодні охоплює понад 50% населення області», – поінформував Микола Мага.
Варто зауважити, що в області наявний потенціал до розширення мережі цифрового мовлення, зокрема із залученням нових вишок для встановлення відповідного обладнання. «До того ж значна частина закарпатців, окрім цифрового сигналу телебачення, використовує супутниковий, кабельне та інтернет-телебачення. Відтак без телевізійного мовлення мешканці області не залишаться», – додав Ярослав Галас.
Прес-служба ОДА
Коментарі :
Додати коментар