У рамках фешн-базару в Ужгороді відбудеться фольк-шоу, аналогів якому немає в Україні (ВІДЕО)
16 березня в редакції Медіацентру УжНУ відбулася прес-конференція, під час якої мова йшла про фешн-базар, що триватиме в Ужгородському культурно-історичному центрі «Совине гніздо» 1 та 2 квітня.
Модерувала зібрання директорка Медіацентру Ужгородського університету Галина Шумицька.
Про захід розповіли його творці: організаторка і засновниця фешн-базару в Ужгороді Ольга Мікула, ініціаторка й організаторка фольклорного шоу «Віднова», доцент кафедри української літератури УжНУ Оксана Тиховська, студентка філологічного факультету, співачка Ганна Шміляк та хореограф-постановниця студії танцю «BLITZ» Елеонора Кос.
Цьогоріч фешн-базар проводитиметься втретє і, окрім традиційного показу українських дизайнерів та шоу-румів, де можна буде не лише подивитися, а й придбати модний одяг, запропонують кардинально новий формат – фольклорне шоу «Віднова», яким відкриється захід.
Назва «Віднова» – символічна: відновлюється природа, віяння у моді й духовність народу.
Ольга Мікула
Ольга Мікула каже: вирішили показати традиційні національні костюми нашого краю та популяризувати вишиванку серед молоді, бо це не просто традиційний одяг – це тренд, який набуває дедалі більшої популярності в світі.
До слова, учасниці фольк-шоу виступатимуть у народних строях, які люб'язно надав із фондів Закарпатського музею народної архітектури та побуту його директор Василь Коцан.
На показі буде представлено роботи дизайнерів зі Львова, Києва, Ужгорода та навіть Грузії.
Фольк-шоу у рамках фешн-базару відбудеться вперше, про його головну ідею розповіла Оксана Тиховська: «Ми хочемо запровадити моду на все народне: пісню, музику, танець і одяг – все це може бути сучасним і модним. Я опрацювала частину народних пісень Пряшівщини, Лемківщини, і разом з Ганною Шміляк та Арсеном Бабиченком ми спробували вдихнути в них нове життя й надати сучасного звучання – у цьому можна впевнитись, переглянувши ролик, який ми знімали на території музею.
Тексти містять лексику закарпатського регіону, але не відомі широкому загалу. Пісня, якою Ганна відкриє фольк-шоу, була записана у 1948 році. Загалом усі знайдені пісні репрезентують автентичне Закарпаття».
Організатори прагнули адаптувати мелодію до сучасного, більш швидкого ритму життя. «Народна мелодія відрізняється від тої, що чуємо в звичних нам теперішніх піснях, тож спробували інтерпретувати її по-сучасному, зробити цікавішою», – зауважила Ганна Шміляк. Дівчина зізнається: пісню для ролика обрала тому, що припала до душі саме мелодія.
Завдяки музиці, яка й надихнула Елеонору Кос на постановку хореографії, з’явився танець. В його основі – гаївки, які виконували в нашому краї сотні років тому.
Оксана Тиховська зауважила, що в планах дальша популяризація народної музики та пісень. А постановка «Віднови» символізує відродження національної пам’яті у сучасному житті.
Вхід у шоу-рум буде вільним, а квитки на показ можна придбати у Ольги Мікули (050 588 75 86).
admin
ТЕГИ : модаКоментарі :
Додати коментар