Як у Закарпатті допомагають чорнобильцям
Щороку 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції.
Цей день був офіційно введений Президентом України в 2006 році задля гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.
На Закарпатті нині майже 5 тисяч мешканців мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них дві з половиною тисячі – учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, 290 – інваліди, близько тисячі постраждалих дітей. За останні 9 років померло майже 900 чорнобильців, з них 63 – у нинішньому році.
«В цьому році вперше за останній час коштами на оздоровлення інвалідів-чорнобильців розпоряджаються управління соціального захисту населення районних адміністрацій та міськвиконкомів. Вони закупили санаторно-курортні путівки відповідно до заяв громадян, здебільшого на території області. Всього закуплено 94 путівки на суму 369 тисяч гривень, за якими оздоровлено 90 осіб, серед них і дитину з інвалідністю», - інформує начальник відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк.
За кошти державного бюджету на 145 тисяч гривень департамент соцзахисту населення закупив високовартісні медикаменти для лікування чорнобильців в обласному клінічному онкологічному диспансері.
За рахунок коштів обласного бюджету 920 тисяч гривень виділено на забезпечення безкоштовними медикаментами та зубопротезування цієї пільгової категорії громадян. На сьогодні відшкодовано аптечним закладам та стоматологічним поліклінікам області вартість безкоштовно наданих чорнобильцям послуг на 746 тисяч гривень.
З місцевих бюджетів з початку цього року надали матеріальну допомогу у сумі 253 з половиною тисяч гривень. Її отримали 870 сімей учасників ліквідації, багатодітні родини та сім’ї інвалідів, важкохворі, а також родини, які втратили годувальника з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В цьому році в повному обсязі забезпечено виплату щомісячних пільг та компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок катастрофи у сумі 6 мільйонів 200 тисяч гривень.
Водночас Наталія Омелянюк називає і ряд проблем в питаннях соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які треба вирішувати як на державному, так і на регіональному рівнях:
- Гостро відчувається недостатність ліжко-місць для чорнобильців в обласному госпіталі інвалідів війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Відсутнє безкоштовне забезпечення ліками в медичних установах первинної ланки, особливо в Ужгороді. Роками перебувають на обліку громадяни даної пільгової категорії для поліпшення житлових умов та виділення земельних ділянок. У поточному році втратили право на забезпечення медикаментами навіть постраждалі діти та громадяни, віднесені до 3 категорії. Вдови чорнобильців роками добиваються зв’язку смерті своїх покійних чоловіків з наслідками аварії на ЧАЕС для отримання відповідних пільг.
Залишається ряд інших проблем, які потребують вирішення, зокрема в пенсійному забезпеченні.
Департамент соціального захисту населення ОДА неодноразово направляв звернення до центральних органів виконавчої влади, зокрема і звернення депутатів обласної ради до Президента та Верховної Ради України, однак нині зазначені проблеми залишаються невирішеними.
«Соціальний захист даної категорії громадян вимагає постійної та належної уваги центральних та місцевих органів влади», - наголосила Наталія Омелянюк.
admin
За матеріалами прес-служби Закарпатської ОДА
ТЕГИ : чорнобильціКоментарі :
Додати коментар