Яка зараз ситуація із паводком у Закарпатті (ФОТО)

admin 23.11.2015 11:15 СОЦІО

 

Осінній паводок, що почався в суботу у високогірних районах Закарпаття, пішов на спад. На ранок понеділка зниження рівня води в головних річках області становить від 0,7 до 2 метрів.

Зараз паводкова хвиля знаходиться поблизу с.Бадалово Берегівського району на кордоні з Угорщиною. У деяких місцях вода вийшла на заплаву, однак підтоплень об’єктів немає. У Чопі (крайня точка Закарпаття на межі Угорщини) очікується підняття рівня води в Тисі до 8 метрів, що не становить загрози підтоплень. А повністю велика вода піде із Закарпаття через три доби.

Найбільше постраждали від паводка три райони області – Рахівський, Тячівський та Міжгірський, – повідомляє голова ОДА Геннадій Москаль. – На понеділок ранок усе ще підтопленими залишаються десять приватних будинків на Міжгірщині й близько тридцяти – на Тячівщині. Вода переважно зайшла в підвали, а не в житлові приміщення. Більшість підтоплень – наслідок підняття ґрунтових вод та переповнення гірських потічків, а не через вихід із берегів магістральних річок. Завдяки злагодженій роботі рятувальників, місцевої влади та населення, вдалося обійтися без потерпілих чи руйнувань у приватному секторі. Потреби в евакуації не було (за винятком відселень кількох десятків людей до сусідів та родичів).


Рух автотранспорту відновлено по всіх напрямках, відключень електроенергії вже немає. За попередніми даними, пошкоджень дорожнього покриття на автодорогах державного значення внаслідок переливу води не зафіксовано. Однак у ряді високогірних населених пунктах знесені містки для легкового та гужового транспорту (особливо на Тячівщині в районі Усть-Чорної), розмиті ґрунтові дороги. Зараз спеціальні комісії з’ясовують завдану стихією шкоду, будемо звертатися до Кабміну з проханням виділити на ліквідацію наслідків стихії коштів із резервного фонду. І поновлення фінансування протипаводкової програми «Тиса». Уже зараз зрозуміло, що найбільші збитки – це зруйновані дамби. Вчора я особисто проїхався по зоні стихійного лиха й побачив, що берегоукріплення в Рахівському районі (зокрема, на р.Шопурка біля Кобилецької Поляни), збудовані після першого катастрофічного паводку 1998 року, не витримали напору води й були змиті в річку. Якби терміново не підключилися рятувальники й місцеві мешканці, котрі укріплювали береги з допомогою деревини, наслідки були б набагато гірші – вода могла повністю зруйнувати автодорогу й підмити хати. Очевидно, що виділені державою на берегоукріплення кошти були банально вкрадені тодішньою обласною владою.

Зараз рятувальні служби продовжують відкачувати воду з підтоплених будинків у високогірних селах. Думаю, що до кінця дня ця робота буде завершена.

admin


За матеріалами прес-служби Закарпатської ОДА

ТЕГИ : паводок

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат