Чого бракує біженцям, які перебувають у Закарпатті (ЗВІТ+ФОТО)
Здійснено моніторинг дотримання прав людини у Пункті тимчасового розміщення біженців у місті Перечин.
28 та 30 липня регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області Олег Григор’єв та монітор національного превентивного механізму Лариса Романюк в рамках моніторингового візиту відвідали Пункт тимчасового розміщення біженців (ПТРБ) у м. Перечин, на Закарпатті.
У цьому пункті тимчасового розміщення біженців, розрахованому на одночасне проживання до 50 осіб, постійно проживають 15 осіб, із них 6 неповнолітніх. На момент проведення візиту у ПТРБ були присутні 7 осіб.
Монітори зазначили, що будівля ПТРБ забезпечена всіма необхідними приміщеннями, має зручне і логічне планування – складається з окремих одноповерхових корпусів (у яких проживають іноземці), адміністративного, медично-амбулаторного корпусу та будівлі, в якій розміщується охорона закладу.
Побутовий стан приміщень − задовільний. На території відвіданого ПТРБ є медичний пункт і лікар, який проводить амбулаторне лікування осіб, які перебувають у закладі. У наявності базовий набір медичних засобів, два медичні ізолятори (для жінок і чоловіків). Ліків, термін зберігання яких закінчився, не зафіксовано. Лікування та обстеження осіб, які перебувають у ПТРБ, відбувається у Закарпатській обласній клінічній лікарні.
Під час візиту монітори констатували, що харчування мешканців ПТРБ організоване неналежним чином. Згідно з діючою процедурою, продуктові пакети (сухі пайки) видаються один раз на місяць. Працівники ПТРБ аргументують це тим, що у них відсутня можливість зберігати продукти. Такий графік отримання продуктів призводить до того, що частина мешканців продає продукти або обмінює їх на свіжі овочі, м’ясо, молочні продукти тощо.
Одним із найактуальніших питань у сфері забезпечення прав біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, є їхня соціальна адаптація в країні перебування. Згідно з національним законодавством, іноземці, які перебувають на території України та потребують додаткового захисту, мають рівні з громадянами України права на освіту та соціальний захист.
З огляду на зазначене, потребує невідкладного вирішення питання щодо проведення на системній основі курсів вивчення української мови як для дітей, так і для дорослих. Це потрібно для підвищення правової культури іноземців (обізнаності у своїх правах та обов’язках), для їхньої успішної соціальної адаптації в Україні. Адже, зі слів опитаних підопічних та працівників, в ПТРБ досі така робота не велася.
За результатами моніторингу підготовлено звіт, який буде направлено ДМС, із зазначенням рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків.
admin
За матеріалами прес-служби регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області
ТЕГИ : біженці, Закарпаття, перечин,Коментарі :
Додати коментар