В українських офіс-менеджерів знизилися зарплатні апетити (ІНФОГРАФІКА)
Вимоги до зарплати визначаються рівнем конкуренції і термінами пошуку роботи.
Розуміючи складність ситуації на ринку праці, пошукачі зменшили фінансові апетити. За даними дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, зниження зарплатних очікувань спостерігається навіть у тих галузях, які менше за все постраждали від кризи.
Фінансова та економічна криза, що розпочалася у 2014 році, суттєво вплинула на поведінку пошукачів і роботодавців. Чимало компаній вимушені скорочувати витрати на персонал, у тому числі за рахунок зниження зарплат і звільнень малоефективних співробітників. Кадрова політика роботодавців відбилася на поведінці пошукачів. Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації затяжного безробіття, «білі комірці» стали міцніше триматися за свої робочі місця.
А половина тих, кого вже скоротили, готові зменшити фінансові апетити з метою швидше знайти роботу. Навіть у галузях, які найменше постраждали від кризи, спостерігається зниження зарплатних очікувань серед пошукачів.
У першу чергу, йдеться про працівників сфери ІТ. Їм менше, ніж іншим, знижували зарплату, вони задоволені матеріальною винагородою і практично завжди можуть претендувати на більш високооплачувану роботу. Проте аналіз пошукацьких запитів показав, що ІТ-спеціалісти тепер претендують на зарплату менше 17 тис. грн. — для порівняння, в аналогічний період минулого року середні побажання складали майже 20 тис. грн.
Так само, як і ІТ-шники, своєю зарплатою задоволені працівники медіа і страхування. Проте, на відміну від сфери ІТ, знайти роботу з підвищенням окладу тут значно складніше. Розуміючи це, пошукачі готові йти на зниження вимог до зарплати.
Цікаву тенденцію можна спостерігати в банківській сфері. Незважаючи на масові звільнення і наростання конкуренції, зарплатні очікування пошукачів дещо підвищились. Це пояснюється тим, що висококваліфіковані банківські працівники добре обізнані з ситуацією на валютному ринку, тому прагнуть отримати зарплату з прив’язкою до курсу долара. Згідно
з даними опитування hh.ua, три четверті банківських співробітників упевнені, що зможуть знайти роботу з підвищенням зарплати у своїй галузі.
Виправдано знизили свої зарплатні очікування автотрейдери і працівники нафтогазового сектора. Розмір зарплати перших завжди визначався відсотком від обсягу продажу, який із настанням кризи значно впав. Складні часи переживає і нафтогазовий сектор. Його робота напряму залежить від фінансово-економічної і політичної ситуації в Україні та світі. Потрясіння в цій галузі відбиваються на настроях пошукачів, які за рік знизили свої зарплатні очікування більше ніж удвічі.
Серед працівників усіх проф. галузей традиційно найвищі побажання до зарплати в ІТ-спеціалістів. У цій галузі четвертина пошукачів з найнижчими зарплатними вимогами вказують суму в розмірі 6 000 грн. Резюме з найвищими заробітними платами починаються від 18 827 грн. Працівники в сфері страхування, медіа, банків і автотрейдери позначають нижню межу бажаної зарплати в діапазоні 4 500 – 5 000 грн.
Верхня межа в середньому знаходиться на рівні близько 11 000 – 14 000 грн. Суттєво нижчі запити в працівників нафтогазового сектора (4 000 грн перший квартиль і 9 414 грн — третій квартиль). Зовсім непроста ситуація в лікарів і фармацевтів. Тут пошукачі з найнижчими зарплатними побажаннями у середньому претендують на 3 000 грн.
hh.ua
admin
ТЕГИ : робота, рекрутинг, Україна,Коментарі :
Додати коментар