Сергій Шаранич: «Я міліціонер, а не політик»
Нещодавно закарпатську міліцію очолив 49-річний полковник Сергій Шаранич, який віддав правоохоронним органам роки, а останнім часом працював у міліції Львівщини. Таке призначення не сподобалося одному сумнозвісному клану, який різними засобами домагається звільнення новопризначеного начальника. Однак переважна більшість особового складу та експертів переконані — Сергій Шаранич високопрофесійний правоохоронець і він на своєму місці. Сьогодні Сергій Олексійович наш гість.
— Сергію Олексійовичу, про те, що ви людина неоднозначна, свідчить навіть той факт, що коли журналістам знадобилася ваша фотографія, то в Інтернеті ми нічого не знайшли перед вашим призначенням на Закарпаття... Це пов’язано з певними службами, в яких ви працювали?
— Я в житті дотримуюсь певних правил, одне з яких: доки не зробиш роботу, менше про це говори. А моя робота не зовсім підлягала публічності. Тому, мабуть, і фотографій моїх не було в Інтернеті…
— Тобто, ви більше «мент», ніж політик?
— Швидше за все, так. Я ніколи не мав відношення до політики і переконаний, що міліція повинна залишатися поза політикою. Вона має чітко виконувати завдання, які на неї покладені Законом, керівництвом держави і міністром внутрішніх справ.
— В останні дні маємо вже два випадки (в Рахові та на Ужгородщині), коли міліціонери вчинили злочини. Ви лише десять днів на посаді, а вже три міліціонери в кайданках…
— Боротьба з перевертнями в погонах — моя принципова позиція. Думаю, це не остання резонансна справа… Очищення правоохоронних органів від корупції — це еволюційний процес. Корупцію в міліції слід нещадно викорінювати, не лише затримувати хабарників і злочинців у погонах, а й діяти на випередження, створюючи такі умови, щоб міліціонери відмовлялися від усіх корупційних схем і служили людям.
— Днями в Інтернеті з’я¬ви¬лася скарга на вас одного з закарпатських міліціонерів міністру Авакову. Вона теж викликана боротьбою з корупцією?
— Я думаю, що за цим фактом буде проведена ретельна та об’єктивна перевірка і буде прийняте відповідне управлінське рішення. Хочу лише зауважити, що дана особа на роботу не ходила, своїми функціональними обов’язками не займалася, а коли стали розбиратися, то він подав рапорт на відпустку, яка не підпадає відповідному графіку.
— Як це він не ходив на роботу — взагалі?! Одержував зарплату, а на службу не з’являвся?..
— Перевіркою встановлено, що останній документ, з яким він працював, датований січнем. Далі немає жодних слідів його роботи. Тому і йде тепер перевірка.
— Виявляється, раніше міліціонери, як і депутати, могли не ходити на роботу й одержувати за це зарплату…
— Я звик відповідати за свої дії, а тому, що було до мене, не хотів би давати оцінку.
— Якою ви бачите міліцію в ідеалі?
— Ідеальний міліціонер — це високопрофесійна, відверта, грамотна, доброзичлива людина, яка патріотично налаштована виконувати покладені на неї обов’язки і має бути патріотом свого краю. З повагою ставитися до людей, захищати їхні інтереси, життя та здоров’я.
— Не секрет, що нині фінансова ситуація в міліції не дуже приваблива, тож, як із такими мізерними зарплатами боротися з корупцією?
— Не тільки в міліції, важко в усьому суспільстві. Проте я переконаний, що більшість у міліцію прийшли працювати не заради грошей. Тому впевнений, що міліція працюватиме в будь-яких складних умовах і виконуватиме свої обов’язки.
— Розкажіть про якісь цікаві кримінальні справи, які ви розкривали. Ви ж займалися бандитами, а не дріб’язком на кшталт курку вкрали…
— Справи були різні. Це і затримання злочинців із ураном, і викриття злочинної групи, яка займалася постачанням нелегальних мігрантів із Закарпаття. Викривали ми й наркоділків, хабарників, корупціонерів. Прикладів можна навести чимало. Принциповим було і моє ставлення до перевертнів у погонах, коли я очолював службу внутрішньої безпеки. Ті особи потім палили свої машини, викрадали речові докази з прокуратури… Наразі кримінальна справа стосовно них розглядається судом на Львівщині, тому не називатиму прізвищ. Думаю, суд прийме рішення, а потім уже можна буде озвучити, про кого йдеться.
— В Ужгороді торік було кілька резонансних затримань працівників міліції.
— Про них я і веду мову... Перша робота щодо них принципово була розпочата за мого керівництва відділом внутрішньої безпеки закарпатської міліції.
— Можливо, проти вас і діє тепер так активно фінансово-олігархічне кубло, бо бояться, що ви продовжите свою принципову роботу?
— Кожен має в житті свою позицію і відповідно до неї діє. Моя позиція — боротися зі злочинністю, я знаю, що буде багато незадоволених цим. Я готовий до всіх цих моментів, але надіюся, що буде дано об’єктивну оцінку всьому, відповідно до чинного законодавства.
— А ви готові спілкуватися з людьми? Знаємо, що ви дали в ЗМІ адресу своєї електронної пошти. Надходять уже листи?
— Так, надходять. Вони опрацьовуються, враховуються в плануванні оперативно-службової діяльності підрозділів закарпатської міліції, тож жодна інформація не залишається без реагування. Невдовзі будемо інформувати громадян про пророблену роботу.
— В Інтернеті з’явилася інформація про те, що міліція закриває підпільний гральний бізнес, який ховається під різними вивісками. Це також ваша робота?
— Є державницька позиція, що гральному бізнесу не місце в Україні. Для цього вживаються всі заходи. Нами проведено ряд спецоперацій, в тому числі й спільно з СБУ. Зокрема, в Мукачеві було вилучено гральне обладнання, оргтехніку, документи, які свідчать про шалені доходи від цього бізнесу. Тож зрозуміло, чому йде така протидія. І все ж, думаю, до кінця вже цього місяця ми зачистимо нелегальний гральний бізнес у Закарпатті.
— А чи можуть люди вам повідомляти про такі факти, якщо міліція десь щось недогледить?
— Я думаю, що це настільки болісна проблема для наших людей, коли члени їх сімей повиносили останнє з хати на гральні апарати, що люди відразу повідомлятимуть, де що ще діє. Є така хвороба, називається лудоманія — коли людина психічно залежна від гральних апаратів і без лікування сама цього не позбудеться. Причому, чим бідніше суспільство, тим більший потяг до азартних ігор… Ми повинні і будемо негайно реагувати, це я вам гарантую. Але надіємося, що міліція спроможна навести власними силами порядок і виконати доручення керівництва держави і міністра.
— Ви запланували в міліції «круглий стіл» на тему протидії дитячій наркоманії. Чим це викликано?
— На жаль, ця біда реально існує в суспільстві, і з цим треба боротися. Це не тільки робота міліції, треба залучати й органи влади, громадські організації, проводити широкомасштабну роз’яснювальну роботу, вживати всі заходи, аби вберегти наших дітей від цього зла.
— На щастя, на Закарпатті з цим нема такої біди, як на сході України.
— Думаю, що не варто порівнювати, а треба вживати негайні заходи для захисту дітей від цієї біди.
— Ще одна нагальна проблема нашого часу — це вилучення нелегальної зброї, про що багато говорить і міністр Аваков, і ви. Є навіть такий жарт в Інтернеті: куплю автомат у того, хто хоче його здати… Як із цим в Закарпатті?
— Вся незаконна зброя має бути здана. А ті, хто мають її законно, повинні її застосовувати лише в межах чинного законодавства. Інакше будемо жорстко реагувати: зброя вилучатиметься і буде кримінальне переслідування. Дехто під революційний шумок намагається геройствувати, займаючись звичайним бандитизмом, але ми не допустимо беззаконня.
— Ці люди кажуть, що Майдан дав їм право на зброю…
— Міліція поза політикою, ми будемо діяти лише в межах закону. Люди повинні знати, що міліція спроможна їх захистити. А сама демонстрація зброї це вже порушення спокою. Закарпаття найближче до Європи і в нас мають бути європейські цінності та свідомість громадян.
— Ширяться чутки, що до нас запросять європейських поліцейських на спільні з міліцією патрулювання, аби виробити в громадян європейську правову свідомість. Ви чули про таке?
— Чому чутки, в нас уже були такі проекти, коли в Ужгород приїжджали американські поліцейські, які тут працювали. Потім наші їздили до них вивчати досвід. Якщо ми йдемо в Європу, то повинні знати, як працює міліція Угорщини, Словаччини, Румунії тощо. З іншого боку, злочинність не має кордонів і треба спільно працювати, аби її побороти. Ми вже провели зустріч із колишніми міліціонерами, які співпрацювали з поліцейськими сусідніх держав. Ми вже відновлюємо зв’язки. Коли будуть відповідні напрацювання, то звернемося з ініціативою до керівництва МВС.
— Це напевно дисциплінувало б і наших водіїв, якби їх зупинив іноземний поліцейський?..
— Безперечно. До речі, наведу приклад щодо Львівської області, де я в 2011 році керував службою внутрішньої безпеки міліції. Там близько 800 громадян Польщі одержали водійські посвідчення України, не проживаючи на нашій території. За даним фактом була порушена кримінальна справа, вона вже передана до суду. Як з’ясувалося, в Польщі цих водіїв позбавляли на кілька років водійських прав за порушення ПДР, а наші права мають міжнародну дію, тож знайшлися ділки, які провернули цю аферу з українськими правами для поляків. Коли ми опрацювали зібрану інформацію, то викрили цілу злочинну схему. Ви тільки уявіть собі, що поточні збитки за цією справою склали понад 45 мільйонів гривень.
— Знаю, що були скарги громади, що деякі працівники міліції мають подвійне громадянство. Як ви до цього ставитеся?
— Кожен працівник міліції приймає присягу служити народові України. Думаю, цим усе сказано. Дана інформація перевіряється і цьому буде дана відповідна оцінка. В Україні наразі немає подвійного громадянства, а працівник міліції має в першу чергу дотримуватися Закону.
— А чи правда, що до нас приїхали з Криму правоохоронці?
— Так, є вже одна сім’я кримчан, чоловік і дружина, вони вже працевлаштовані в ОВС. Їм будуть створені всі умови, аби вони могли працювати і виконувати покладені на них обов’язки.
Розмову вів Михайло Тарканій
ТЕГИ : Сергій Шаранич
Коментарі :
Додати коментар
Шарік ти не мент і неполітик ти говно !
А ти Рата проститутка хвора на всю голову !