В Українця конфіскували японський мотоцикл на кордоні, на території Закарпаття

admin 03.11.2014 11:58 КРИМІНАЛ

Через порушення митних правил українець позбувся японського мотоцикла.


Згідно до законодавства України, громадяни можуть ввозити на митну територію України товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує 500 євро та вага яких не перевищує 50 кг, не декларуючи та не оподатковуючи митними платежами об'єкти переміщення. Можуть вони це робити у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі.

Українець, який заїхав на митний пост «Тиса» Чопської митниці Міндоходів на пасажирському мікроавтобусі «MERSEDES-BENZ» «318CDI Sprinter», подав декларацію, у якій зазначив: паспортні дані, відомості про транспортний засіб, наявність багажу з особистими речами. Під час усного опитування співвітчизник заперечив наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.

В ході митного   контролю транспортного засобу та речей громадянина окрім двох сумок з особистими речами, у багажному відсіку мікроавтобуса був виявлений в розібраному стані мотоцикл «KAWASAKI» 2002 року випуску та деталі до нього. Загальна вага виявленого – понад 120 кг. Громадянин визнав все це своєю власністю. Однак, те, що мотоцикл знайшли працівники митниці, а не громадянин сам повідомив про переміщуваний ним товар у декларації, є порушенням.

Зверніть увагу, якщо ви переміщуєте через митний кордон товари, які підлягають державній реєстрації на території України, ви повинні їх задекларувати та подати документи, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів. Якщо ви ввозите товари у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро, ці товари підлягають письмовому декларуванню та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.

Водночас, у випадку із цим громадянином мотоцикл, який він мав намір перемістити, підлягає ще й обов’язковій сертифікації в Україні.

Таким чином,   громадянин України не заявив за встановленою формою точні відомості про переміщуваний ним через митний кордон товар, який підлягає обов’язковому письмовому декларуванню і оподаткуванню.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України. Наразі щодо громадянина складено протокол, а мотоцикл – вилучено.

admin


За матеріалами інформаційно-комунікаційного відділу Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

ТЕГИ : КонтрабандаКордонМіндоходів

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат