Як у Закарпатті використають альтернативну енергію
У вівторок, 24 червня, у селі Пилипець Міжгірського району відбувся круглий стіл на тему «Використання відновлювальної енергії у Карпатському регіоні» та презентація фільму «Біомаса – енергія Карпат».
На зустрічі були присутні представники з усіх районів Закарпаття.
В умовах, коли в Україну припинено постачання газу з Російської Федерації, на часі реалізація проектів з переведення якомога більшої кількості державних та комунальних об’єктів, населення, на альтернативні джерела енергії.
Один із таких проектів і способи реалізації було показано у фільмі «Біомаса – енергія Карпат». Знімали фільм у Міжгірському районі та Німеччині.
За словами голови Міжгірської РДА Андрія Шекети, проектом почав займатися ще до призначення на посаду керівника району. Робота тривала кілька місяців. У фільмі на прикладі населених пунктів Німеччини показано, як можна зекономити, використовуючи котли, що працюють на щепці. Використання такого виду відновлювальної енергії є найоптимальнішим для Карпатського регіону, зокрема, Закарпаття – йшлося під час зустрічі. В області для щепки можна використовувати відходи від лісозаготівлі, залишки промислової рубки, тощо. Заступник голови Закарпатської обласної адміністрації
Михайло Рівіс зазначив, такі зустрічі – лише початок, у кожному районі потрібно підібрати найбільш оптимальний варіант з використання відновлювальної енергії:
- Сьогодні ми оглянули одну з відпочинкових баз у селі Ізки. Туристичний комплекс використовує енергію сонячних батарей, які встановлені на дахах. Лише взимку додатково використовують електрику. Наше головне завдання – максимально зменшити використання газу, перейти на більш вигідні та ефективні джерела енергії.
Також цього дня директор Департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури облдержадміністрації Віктор Лукеча презентував Концепцію енергетичної незалежності Закарпатської області. Основні завдання - поширення енергоефективних засобів серед населення, заміщення традиційних джерел енергії альтернативними видами палива, характерних для регіону.
За результатами зустрічі було доручено у кожному районі провести аналіз і визначити ті об’єкти, які будуть переведені на альтернативне паливо.
admin
За матеріалами прес-центру Закарпатської ОДА
ТЕГИ : альтернативна енергія, ОДА, Закарпаття,Коментарі :
Додати коментар