90% електронних декларацій зробила Чопська митниця у квітні

admin 19.05.2014 11:48 СОЦІО

Протягом квітня на Чопській митниці Міндоходів 90% митних декларацій – електронні.

Протягом квітня 2014 року було оформлено 8373 митних декларацій. Електронних копій митних декларацій (7531) оформлено на 20,5% більше, ніж в квітні минулого року (5988).

Варто відмітити, що протягом квітня середній час оформлення митних декларацій в режимі імпорту становив 96 хвилин, експорту – 45 та транзиту – 24 хвилини.

– Вже минув рік, відколи на усіх митницях Міндоходів розпочато здійснення митних формальностей за попередньою митною декларацією типу «ЕА». Для здійснення митного оформлення за такою процедурою, суб’єкту господарювання достатньо направити в митницю призначення попередню митну декларацію ще до фактичного ввезення товару в Україну. Таким чином, особливістю такого декларування є можливість здійснення митного оформлення імпортованих в Україну товарів без їх фізичного пред’явлення митниці призначення, – зазначив Ігор Стрічик, в.о. начальника Чопської митниці Міндоходів.

Тобто одразу після перетину митного кордону товар випускається у заявлений підприємцем митний режим. Умовою застосування такого типу митних декларацій є проведення всіх необхідних форм контролю в пункті пропуску і відсутність ризиків, сформованих у автоматичному режимі.

Рішення приймається органом доходів і зборів на основі результатів аналізу ризиків у строк не більше чотирьох робочих годин з моменту пропуску товарів чи транспортних засобів.

– Електронне декларування має значні переваги для суб’єктів ЗЕД. Чітка фіксація часу проведення митних формальностей, відсутність прямого контакту та суб’єктивного фактору при оформленні, скорочення фінансових витрат з боку підприємств та держави – це лише невелика частина зі списку позитивних змін, що відбулись завдяки впровадженню процедури електронного митного декларування, – додав очільник митниці.

На підставі електронних митних декларацій здійснюються такі операції, як зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами, підтвердження фактичного вивезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів.

Фахівці Чопської митниці Міндоходів нагадують, що декларування товарів з поданням митному органу електронної митної декларації доступне усім підприємствам, що перебувають на обліку у митних органах та посадові особи яких мають засоби електронного цифрового підпису.

Отримати електронний цифровий підпис будь-який суб'єкт ЗЕД може безкоштовно у Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України www.acskidd.gov.ua.

admin


За матеріалами інформаційно-комунікаційного відділу Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

ТЕГИ : МіндоходівЧопська митниця

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат