Закарпатцям виплатили понад 2 мільйони заборгованої зарплатні завдяки прокуратурі

admin 13.01.2014 09:50 СОЦІО

Сума, на яку реально виконано рішень суддів з питань оплати праці, за заявами прокурорів становить понад 2 млн. 37 тис. грн.

Тільки за 2013 рік органами прокуратури області пред'явлено до суду 205 позовів та заяв щодо стягнення на користь громадян заборгованості по оплаті праці. Судами вже розглянуто та задоволено 203 позови на суму понад 1 млн. грн.

При цьому, за даними Головного управління статистики в Закарпатській області борг із виплати заробітної плати станом на 1 січня 2014 року становить 7,9 млн. грн., в тому числі 2,4 млн. - на економічно-активних підприємствах, 5,5 млн. грн. - на підприємствах-банкрутах та неактивних підприємствах. У порівнянні з початком року, борг зменшився на 2,6 млн. грн.


З метою виявлення порушень у вказаній сфері, органами прокуратури області в прийнято 36 постанов про проведення перевірок, за результатами яких розпочато 7 кримінальних проваджень за ст. 175 КК України (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат), розглянуто із вжиттям заходів 20 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 14 посадових осіб, в тому числі 8 - органів контролю та 6 - органів виконавчої влади.

За вжитими заходами вже відшкодовано 540,5 тис. грн. заборгованості по заробітній платі, пред'явлено до суду заяв про видачу судових наказів на загальну суму 371,3 тис. грн.

До прикладу, прокурором Виноградівського району за результатами перевірки з питань дотримання вимог трудового законодавства розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 175 КК України щодо безпідставної невиплати працівникам ПАТ "Затисянський хімічний завод" заробітної плати в сумі 243,3 тис. грн. Досудове розслідування вже завершено, обвинувальний акт передано до суду.

Прокурором міста Ужгорода розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 175 КК України щодо безпідставної невиплати заробітної плати   працівникам КП «Уж - енергія» в сумі 354 тис. грн. та невиконання судового рішення.   Обвинувальний акт також передано до суду.

Аналогічні кримінально-карані діяння у сфері оплати праці виявлялись також прокурорами Великоберезнянського, Іршавського, Тячівського районів та міста Мукачево.

Мали місце порушення також в діяльності службових осіб територіальних органів нагляду при здійсненні функцій державного контролю .

Так, прокуратурою області упродовж поточного року проведено ряд перевірок в ТДІП у Закарпатській області, за результатами яких внесено 3 подання, за якими до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 державних інспекторів територіальної інспекції з питань праці.

Зокрема, службовими особами ТДІП в Закарпатській області, з порушенням вимог ст.15 Закону України "Про оплату праці", при перевірках не завжди вивчались документи щодо руху коштів на підприємствах, де наявна заборгованість по заробітній платі. Ряд актів перевірки, складених за результатами контрольних заходів, не відповідали встановленим законодавством вимогам, у зв'язку з чим упродовж 2013 року неодноразово скасовувались судами.

Крім цього, за минулий рік органами прокуратури області вирішено 74 звернення громадян з питань оплати праці, в тому числі 2 - що надійшли від народних депутатів України. Визнано обґрунтованими - 26.

За 2013 рік органами прокуратури області пред'явлено до суду 205 позовів та заяв щодо стягнення на користь громадян заборгованості по оплаті праці на загальну суму 764 тис. грн. Судами розглянуто та задоволено 203 позови на суму 1 млн. грн.

admin


За матеріалами прес-служби прокуратури області

ТЕГИ : зарплатаПрокуратура

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат