Вибори ректора УжНУ: як це було (ФОТО)

admin 24.04.2014 11:32 СОЦІО

 

Його обрали 284 голосами на Конференції трудового колективу УжНУ. Рішення прийняли майже одноголосно.

Розпочалася ця історія ще взимку, коли студенти пролюстрували колишнього ректора УжНУ Федора Ващука. Він до останнього тримався за зв’язки з Партією Регіонів, через що його і змусили написати заяву на звільнення з посади за власним бажанням. Виконуючим обов’язки ректора новий міністр освіти, закарпатець за походженням, Сергій Квіт тимчасово призначив відомого на всю Україну нейрохірурга, доктора медичних наук, професора УжНУ Володимира Смоланку.
Оскільки ж місце очільника університету тривалий час залишалося вакантним, 10 березня Міністерство освіти та науки України оголосило конкурс на посаду ректора. Інформацію про це надрукували у газетах, а також оприлюднили на сайті Міносвіти та у інших ЗМІ.

Конкурс тривав цілий місяць. Протягом цього часу заявку подав лише вищезгаданий Володимир Смоланка. Його кандидатуру ретельно вивчили у Міністерстві та допустили до голосування.
Ось як виглядає коротка біографія нового ректора:
Володимир Іванович Смоланка народився 2 квітня 1961 в місті Ужгород.
Закінчив з відзнакою Ужгородський державний університет за спеціальністю «Лікувальна справа». Доктор медичних наук, професор.
Трудову діяльність розпочав лікарем–нейрохірургом Берегівської центральної районної лікарні. Згодом продовжив навчання в аспірантурі за спеціальністю «Нейрохірургія». Після дострокового закінчення аспірантури працював в Ужгородському державному університеті асистентом, доцентом та професором кафедри нейрохірургії, неврології та психіатрії.
З 2000 року — завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
З 2006 року — директор новоствореного обласного центру нейрохірургії і неврології.
Обирався депутатом Закарпатської обласної ради п'ятого скликання.
З червня 2013 року — обраний президентом Української асоціації нейрохірургів.
У 2005 році нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

10 квітня конкурс на посаду ректора завершився. На цей момент в УжНУ вже почала роботу комісія з підготовки виборів ректора. 17 квітня ця комісія заявила, що до проведення виборів у закладі готова. Вона ж рекомендувала міністерству точну дату їх проведення.
І от 23 квітня 2014 року у великому залі ректорату УжНУ зібралося 289 делегатів Конференції трудового колективу.
Нагадаємо, за статутом склад Конференції – 300 людей. Це і науково-викладацький склад, і ті, хто навчається в університеті, і ті, хто у ньому працює на інших посадах.
Засідання Конференції розпочалося з урочистого виконання гімну студентів Gaudeamus та державного гімну України. По завершенні всіх формальностей, а саме обрання лічильної, редакційної, мандатної комісій та секретаріату присутні перейшли до обговорення єдиного питання на порядку денному – обрання та рекомендації Міносвіти претендента на посаду ректора УжНУ.

Перш за все, свою програму розвитку закладу присутнім озвучив Володимир Смоланка. Йдеться у ній, в основному, про введення демократичного стилю управління в закладі та максимальну прозорість всіх процедур.
Детальніше програму нового ректора читайте тут.
Після обговорення деяких запитань разом із паном Смоланкою всі присутні перейшли до безпосереднього обговорення його кандидатури.
Абсолютно всі виступаючі виловили виключно теплі та похвальні слова у бік пана Володимира. Мова йде про дійсно поважних людей. Це численні професори, викладачі та доценти УжНУ, котрі назвали пана Смоланку скромним у плані кар’єри, дуже організованим та дійсно розумним чоловіком.

Виступило на боці пана Володимира і духовенство. Як греко-католицький єпископ Мілан Шашік, так і православний ієрарх Феодор одноголосно підтримали кандидатуру ректора, зазначивши, що вибори ректора недарма припали на Пасху, час оновлення та очищення.
Підтримали Володимира Смоланку і політики. Зокрема голова облради Іван Балога твердо зазначив, що він особисто виступає за його кандидатуру, а заступник голови ОДА Валерія Лунченка Іван Сербайло запевнив, що у адміністрації готові підписати клопотання про підтримку кандидатури пана Смоланки.
Після цього Конференція перейшла до безпосереднього процесу голосування за майбутнього ректора. У бюлетені відповідно внесли лише одну кандидатуру – Володимира Івановича Смоланки.

Порядок голосування був наступним: своє волевиявлення делегати показували ви кресленням непотрібного варіанту. Тобто у разі голосування ЗАпотрібно було викреслювати пункт ПРОТИ, і навпаки.
По тривалій роботі лічильної комісії нарешті було оголошено результати голосування. Вони виявилися наступними:
284 голосів ЗА та 2 ПРОТИ
Один бюлетень виявився недійсним.
Таким чином за результатами голосування Володмиира Смоланку було рекомендовано Міністерству освіти як єдиного кандидата на посаду нового ректора УжНУ. Зараз наказ про його призначення мають підписати у Міністерстві. Тож фактично Володимир Смоланка став новим ректором УжНУ.
Жодних зауважень щодо процедури виборів у присутніх не виникло. Зокрема і представник Міносвіти Легенький Микола наголосив, що
Міністерство обов’язково прислухається до думки колективу.
***

У ході обговорення до пана Смоланки виник ряд запитань, як от його заняття політикою.
У відповідь вже обраний ректор підмітив, що не можна повністю позбавити університет від політики, отож пообіцяв, що займатиметься своїми функціями довіреної особи Петра Порошенка у закарпатському виборчому окрузі № 69 виключно у позаробочий час. Якщо ж не встигатиме, відмовиться від чогось одного, наприклад тимчасово відійде від обов’язків ректора або перестане займатися політикою.
Розповів пан Смоланка і про те, як став ректором. Раніше, нагадаємо, ходили чутки про те, що пан Володимир не бажає займати пропоновану посаду. Однак, як виявилося ці сумніви мали місце лише до призначення на посаду в.о.
«Вже потім, коли я почав працювати і побачив, що тут є величезна кількість достойних людей, я зрозумів, що я хочу працювати і що мені варто працювати з цими людьми. Я хочу внести свій вклад у те, щоб цей вуз став ще кращим», - розповів новообраний ректор.

На завершення хочемо навести слова Володимира Смоланки про його обрання. За його словами, оскільки він працює фактично на посаді ректора уже 7 тижнів, завтра очікувати чогось феноменального не слід.
«Я однозначно буду продовжувати ту лінію, яку я веду, бо я людина з такими усталеними поглядами, я не змінююся залежно від кон’юнктури, будь моя посадиз приставкою в.о. чи без неї.
У моїй програмі є три базових речі:
- університет має забезпечити найвищу якість освіти;
- ми маємо забезпечити найвищий рівень науки;
- я, як керівник, повинен забезпечити демократичне, прозоре, чесне та ефективне управління», - наголосив пан Смоланка.
З приводу відсутності інших кандидатів на посаду ректора Володимир Смоланка зазначив, що його самого здивувала ця ситуація, тож він постарався зробити голосування за нього максимально прозорим, аби показати, що жодного тиску на трудовий колектив не чинилося.


Мукачево.net

admin

ТЕГИ : вибори ректораУжНУВолодимир Смоланка

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат