Міністр екології приїхав у Закарпаття не банош їсти
Три дні екологічний стан області вивчав міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков. Разом із губернатором Олександром Ледидою він відвідав ряд об’єктів, серед яких Мужіївський золоторудник, Музей лісу і сплаву, реабілітаційний центр для ведмедів, полігон для твердих побутових відходів, міні-ГЕС та форелеве господарство.
Працювали високопосадовці й у неділю. Під час прес-конференції міністр зізнався, що побачив Закарпаття по-новому. «Приїхати, з’їсти банош і поїхати — це не робота», — зазначив Олег Проскуряков, коментуючи питання про тривалий візит у Закарпатську область. Крім того, Олег Проскуряков є куратором Закарпатської області, тому запевнив, що всі проблемні питання знайдуть своє вирішення.
Так, поза увагою не залишився унікальний Музей лісу і сплаву, що на Міжгірщині. «На сьогодні в цього об’єкта два господарі. Відтак будемо вирішувати питання передачі цього об’єкта на баланс Мінекології, після чого зможемо фінансувати реконструкцію музею», — зазначив міністр. Владнавши всі юридичні нюанси, за словами Олега Проскурякова, розпочнеться фінансування Музею лісу і сплаву, для того, аби у перспективі зробити цей унікальний об’єкт туристично привабливим.
Коментуючи проблему будівництва міні-ГЕС у Закарпатській області, Олег Проскуряков зазначив, що у питанні більше політики, ніж здорового глузду. На думку міністра, якщо відкинути політику, то завдяки міні-гідроелектростанціям Закарпаття зможе повністю забезпечувати себе електроенергією. У будівництві міні-ГЕС Олег Проскуряков не вбачає загроз для екології. «Я впевнений, що за цим майбутнє області», — запевнив головний еколог країни.
Що стосується Мужієвського золоторудника, то міністр відзначив: на сьогодні екологічна проблема вирішена. Перспективи подальшої розробки також є. Невирішеними залишаються юридичні питання. За словами Олександра Ледиди, після відновлення роботи підприємства вдасться вирішити і чи не найбільшу проблему — погасити кількамільйонну заборгованість.
І насамкінець міністр екології дещо роз’яснив питання реструктуризації Держуправління охорони навколишнього природного середовища. «Орган ліквідується у структурі колишнього Міністерства охорони навколишнього середовища. Зараз, як відомо, це Міністерство екології та природних ресурсів. Раніше держуправління були у складі міністерства і керівництво ними здійснювалося з Києва, а з головою ОДА ми тільки узгоджували призначення начальника, що, до речі, інколи було суто формальною процедурою», — зазначив міністр. Зважаючи на те, що голові ОДА ближчі і зрозуміліші екологічні проблеми свого регіону, вже з 18 травня управління будуть підпорядковуватися саме обласним адміністраціям. Для більшої ефективності, за словами Олега Проскурякова, тепер уже не міністерство узгоджуватиме з головою кандидатуру на посаду керівника управління, а голова ОДА — з міністерством.
Людмила Федоришина
ТЕГИ : Олег Проскуряков, олександр ледида,Коментарі :
Додати коментар