Закарпатці-вірники зможуть зробити знімок легень біля храмів (ВІДЕО)
Як зупинити туберкульоз і спонукати людей проходити флюорографічне обстеження обговорювали на конференції медики –фтизіатри з усієї області. Адже саме з 22 лютого стартував місячник боротьби з туберкульозом. Серед новацій у профілактичній роботі: залучення до просвітницької роботи духовенства всіх конфесій. Заплановано, що біля храмів будуть стояти пересувні флюорографи, де прихожани можуть пройти обстеження.
Закарпаття – один з найблагополучніших регіонів України. У нас один з найнижчих рівнів захворюваності на туберкульоз.
За словами генерального директора ОКТМО «Фтизіатрія» Василя Скрипа, за минулий рік в області значно покращились показники охоплення населення як флюорографічним обстеженням так і туберкулінодіагностикою.Значно зменшилась смертність від туберкульозу, що є показовим результатом повного забезпечення медикаментами хворих.
На туберкульоз може захворіти будь-хто: від професора чи бізнесмена до заробітчанина чи бомжа. Проте, першими підступна паличка Коха вражає людей з ослабленим імунітетом, тих, хто через певні життєві обставини неповноцінно харчується, має незадовільні умови проживання та низький рівень санітарної культури. Три чверті пацієнтів – саме з цього соціального прошарку населення. Половина з них – заробітчани, молоді люди 25-45 років.
Про зміни у підходях до роботи фтизіатричної служби в розрізі мережі центрів первинної медико-санітарної допомоги, розповів колегам начальник управління охорони здоров»я Роман Шніцер, акцентувавши увагу на ролі первинної ланки медицини у попередженні та виявленні туберкульозу.
Але які б реформи в медицині не відбувались, яким би повним не було медикаментозне забезпечення та сучасним діагностичне обладнання, поки кожна людина особисто для себе не усвідомить відповідальність за своє здоров»я, сподіватися на швидке подолання епідемії туберкульозу – не доводиться. Звичайне - раз на два роки флюорографічне обстеження - дозволить своєчасно розпізнати небезпечну хворобу і ефективно її пролікувати.
admin
За матеріалами прес-центру УОЗ у Закарпатті
ТЕГИ : туберкульоз, Закарпаття,Коментарі :
Додати коментар