З ужгородців стягнуть податок за новорічні подарунки

admin 13.12.2013 10:38 СОЦІО

Незабаром настануть Новорічні свята і більшість роботодавців попіклуються про створення святкового настрою у своїх працівників та їхніх дітей.

Але вже невдовзі виникають питання щодо включення вартості дитячих подарунків до оподатковуваного доходу платника податків та відображення їх у податковій звітності.
ДПІ у м.Ужгороді звертає увагу, що при визначені  податку на доходи фізичних осіб від вартості отриманих дитячих новорічних подарунків слід керуватися нормами Податкового кодексу України.

Так згідно пп. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не враховується вартість подарунків, отриманих у не грошовій формі, якщо вона не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2013 році ця сума становить 573 грн. 50 коп. на місяць. Якщо вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків.

Слід відмітити, що новорічні подарунки, які надають фізичним особам та вартість яких не перевищує 573 грн. 50 коп.,  податковий агент повинен відобразити у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку; і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ за ознакою "160".
Звертаємо увагу, що у разі перевищення вартості подарунків, 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, то ця сума   відображається у податковому розрахунку за формою   1 ДФ як додаткове благо з ознакою «126», та оподатковується за відповідними встановленими ставками.

admin


За матеріалами ДПІ в м. Ужгороді

ТЕГИ : податкиМіндоходів

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат