Ужгородська податкова розповіла, як знайти інформацію про себе

admin 11.12.2013 10:22 СОЦІО

ДПІ у м.Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області звертає увагу громадян та суб’єктів господарювання, що між зверненням громадян та запитом на інформацію є суттєва різниця.

Право на інформацію та право на звернення є окремими конституційними правами особи і мають   різну юридичну природу. Тому   порядок реалізації цих прав регулюється двома законами: Законом України «Про доступ до публічної інформації»   та Законом України «Про звернення громадян».
Суть запиту – прохання надати інформацію, якою володіє розпорядник. Закон «Про доступ до публічної інформації» надає право доступу до інформації(документів), що вже існує, і не потребує створення у відповідь на запит нової інформації. Кожна особа, відповідно до цього закону має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається, а також, вимагати виправлення неточної, неповної або застарілої інформації про себе.

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. 
Отже, під   зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Унаслідок їхнього розгляду під час надання відповіді на звернення може створюватися нова інформація.
Так, за січень – листопад 2013 року до ДПІ у м.Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області надійшло 6 запитів на публічну інформацію,   з яких 5 надійшло від громадян міста Ужгорода та один запит від юридичної особи. Стосовно звернень, то з початку року до ДПІ у м. Ужгороді надійшло 69 письмових звернень громадян, що на 10 звернень більше ніж за відповідний період 2012 року.

admin


За матеріалами ДПІ в м. Ужгороді

ТЕГИ : МіндоходівПодаткова

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат