Футбол, ЧЗ. Визначення нового чемпіона з Іршави перенесено в Довге або Пістрялово

Євген Свищо 10.10.2013 15:58 СПОРТ

У неділю 6 жовтня відбулись матчі 16 туру чемпіонату Закарпаття серед клубів вищої ліги.

Тур був позначений двома очними протистояннями сусідів по таблиці. Два виграші господарів були пов'язані з певними несподіванками – в одному випадку явний фаворит протистояння зустрів суттєвий опір, а в іншому – двобій рівних опонентів завершився розгромом гостей. Ще одне протистояння закінчилось бойовою нічиєю, яка суттєво вплинула долю бронзового комплекту нагород. Цієї неділі повторена хороша результативність тижневої давнини – у 4 матчах забито 15 голів (3.75 за гру проти 3.21 в сезоні). Більше клуби вищої ліги забили тільки в 5 та 6 турах – 5.25 та 4 м’ячі за матч.

Один із фаворитів «Поляна» в Іршаві екзаменувала місцеву «Бужору». Іршавці на рідному стадіоні в цьому році ще не вигравали і мають в активі один із найгірших домашніх доробків – 3 очки з 18 можливих при жахливій різниці голів – 4:14. Найкращим домашнім поєдинком була їх нічия в 8 турі з «Севлюшем» – 0:0, а найгіршим – повне фіаско в 13 турі від «Петрова» – 0:3.  

Набагато якісніші результати на чужих полях демонструють полянці, які здобули 13 пунктів із 18 можливих при добротній різниці м’ячів – 14:4. Найкращим їх виїзним поєдинком була перемога в 14 турі над клубом імені «Ференца Медвідя» – 2:0, а найгіршим – фіаско в 10 турі від «Севлюша» – 0:2. Можливості команд розцінювались як 20 на 80 % на користь гостей із можливим розгромом господарів.

Футболісти «Поляни» на правах фаворита, використовуючи швидких півзахисників Михайла Дячука-Ставицького, Павла Оржеховського, Михайла Реплюка та Василя Поповича, з самого початку заволоділи контролем над м’ячем. Це змушувало господарів більше фолити. Гості атакували рівномірно обома флангами та по центру, а господарі більше використовували правий край атаки, де діяв прудконогий Олексій Остафійчук. Та в дебюті гри захисники «полянської фурії» раз-за-разом залишали його в положенні поза грою. Гостям бракувало влучності під час завершення атаукувальних дій, а іршавці за перший тайм не завдали жодного удару навіть у бік воріт Мирослава Лютнянського. Не можна сказати, що вони цього не прагнули, а їм просто не дали бити захисники Юрій Береш та Дмитри Чубірка і Кошеля.

Із третьої спроби гості влучили в каркас воріт і це одразу принесло результат. Д. Чубірка підключився до атаки і середнім пасом вивів на ударну позицію вільного від опіки центрфорварда Романа Піцура. Той одразу пробив у правий кут, змусивши воротаря Василя Шестака вперше вийняти шкіряну кулю з сітки своїх воріт – 1:0. Цим пострілом нападник зняв «плиту переживань» зі свого наставника Михайла Кондрі. У цьому році перші голи його команді даються з великими труднощами.

Далі господарі вирівняли гру і на 10-й та 15-й хвилинах біля воріт М. Лютнянського було дуже гостро. Спочатку Михайло Чедрик зробив націлену прострільну передачу на Івана Ільницького, та тому не дали навіть обробити м’яч. У наступній атаці вже І. Ільницький на завершальній стадії атаки через центральну зону середнім пасом знайшов у штрафному майданчику М. Чедрика. Нападник зміг завдати прицільного удару, після якого м’яч влучив у ліву хрестовину, та до цього асистент арбітра зафіксував у центрфорварда офсайд. Крім того М. Чедрика, який був одним із найкращих у складі іршавців, на 38-й хвилині знову залишили в положенні поза грою, після того як партнери вивели його віч-на-віч з воротарем.

Зірки «Поляни» до перерви, на 17-й, 20-й, 37-й та 40-й хвилинах, відповіли на ці епізоди чотирма влучаннями в каркас воріт В. Шестака. У двох епізодах пострілам М. Реплюка з-за меж штрафного майданчика бракувало сили. Ще раз, після удару головою В. Поповича, хорошу реакцію продемонстрував воротар. А після виконаного Д. Кошелею штрафним ударом, господарів від другого голу врятувала права хрестовина воріт. Крім того, слід згадати кілька потужних пострілів з різних позицій В. Поповича. На щастя для опонентів приціл у цього майстра був дещо зміщений вправо, куди повз стійку й летів м’яч. Загалом полянці в першій половині завдали в сторону воріт В. Шестака 11 ударів, що більш ніж удвічі перевершило показник другого тайму.

Другу половину активніше розпочали господарі, які могли зрівняти рахунок вже на 47-й хвилині, коли розіграли чудову комбінацію через центр. Володимир Староста довгим пасом знайшов О. Остафійчука, а той п'ятою скинув м’яч під удар Юрію Глебі. Та півзахисник одразу не наважився на удар, а за мить опоненти вже винесли м’яч від нього з-під ніг. У наступній атаці його партнер Іван Бровді, який є вихованцем ільницької футбольної школи, яку колись пройшли його відомі земляки Віктор Пасулько, Іван та Сергій Гецко, показав як треба використовувати свої можливості. Партнери вивели півзахисника на оперативний простір і той вихрем увірвався в карну зону опонентів. Мирославу Лютнянському нічого не залишалось як знести з ніг нахабу. Арбітр без роздумів вказав на одинадцятиметрову позначку. М. Чедрик з точки хитнув воротаря в лівий кут, а сам пробив по центру і зробив рахунок рівним – 1:1. Цей гол подіяв на підопічних Михайла Кондрі як холодний душ. Вони одразу додали у швидкості. Як наслідок, їх опоненти почали більше порушувати правила і отримувати біля своїх воріт небезпечні стандарти. Та близько 20 хвилин господарям вдавалось відбиватись. Більше того, вони з початку другої половини і до 73-ї хвилини не дозволили опонентам жодного разу влучити в каркас своїх воріт. Єдине чого досягли полянці, двічі кволо пробили в сторону брами суперника. «Бужорці» навпаки вміло використовували контратакувальну зброю і на 60-й хвилині, зусиллями О. Остафійчука, завдали єдиного в матчі удару в площину воріт М. Лютнянського (не рахуючи голу з пенальті). Воротар не ризикуючи відбив м’яч перед собою, а захисники винесли його подалі від власного штрафного майданчика. Можна згадати ще гарматний постріл М. Чедрика під час виконання штрафного удару, право на який він дістав на 67-й хвилні. м’яч кулею просвистів повз ліву стійку і М. Лютнянський тільки поглядом спостерігав за його переміщенням .

Його партнери не надто хотіли дарувати 6 жовтня дострокове чемпіонство «Метеору» і з 70-ї хвилини задали такий темп, що суперник в прямому сенсі «висолопив язика» і почав грати навідбій. м’яч назрівав і визрів на 73-й хвилині. У «Бужори» знову стався провал в центрі захисту. О. Браєр, який до цього був не надто помітним, середнім пасом вивів на ударну позицію М. Реплюка і той ударом без підготовки запустив шкіряного в праву дев’ятку воріт – 2:1. Через сім хвилин стався курйозний гол П. Оржеховського. Півзахисник під пресингом наважився на удар з-за меж штрафного майданчика. М’яч летів повільно, трішки підстрибуючи, та Василь Шестак не зміг зреагувати на його політ, чим здивував і самого Павла – 3:1. До «повного щастя», під час атаки правим флангом на 86-й хвилині, М. Реплюк, отримавши пас від М. Дячука-Ставицького, забив голкіперу «Бужори в ближній кут і оформив дубль – 4:1. Після цього значна кількість уболівальників почвалала зі стадіону. Їх розпач можна зрозуміти. «Бужора» зазанала третьої розгромної поразки поспіль і не може здобути перемогу вже в 10 матчі поспіль. На трибунах залишились тільки найвідданіші фани, які перебувають разом із командою у найважчі хвилини. Та й вони споглядали завершення матчу в цілковитій тиші, коли гості комбінували біля воріт їх улюбленців. Завдавши три удари в другому таймі в площину воріт опонентів гравці «Поляни» забили три голи! Якби вони так реалізовували свої нагоди протягом всього чемпіонату, то були б значно попереду «Метеора». Поки ж вони тільки наблизились до нього на відстань одного очка.

Особливої радості від 5-ї поспіль перемоги підопічні Михайла Кондрі не випомінювали. У наступному турі вони будуть у якості глядачів на трибунах центрального стадіону в Довгому і молитимуться на місцеву «Боржаву», яка приймає пістрялівців. У разі нічиєї, «Поляні» для здобуття золота потрібно в 18 турі перемогти «реактивних» у Пістрялові, що в цьому році не вдавалось нікому. Якщо «Боржава» перемогла б 13 жовтня, а «Поляна» виграла б у Пістрялові 20 жовтня, то золоті нагороди, після врахуванням більшої кількості перемог та очних зустрічей (не думаю, що полянцям до снаги забити 4 м’ячі в Пістрялові), другий рік поспіль опиняться на Мукачівщині. З огляду на такі перспективи можливості клубів на здобуття обласної вершини залишаються незмінними – 80 на 20 % на користь підопічних Івана Ковача.

Ще в одному матчі, який іменуємо таким, у якому розігрувалось шість бронзових очок, клуб імені «Ференца Медвідя» приймав «Середнє». Новодавидківці до цього в домашніх матчах не завжди були переконливими, чередували перемоги та поразки і здобули 12 очок із 18 можливих при скромній різниці голів – 14:10. Найкращими з поєдинків був розгром у 2 турі «Петрова» – 5:1 та перемога в 6 турі над «Севлюшем» – 3:1, а найгіршим – ганебне фіаско 1 туру від «Метеора» – 1:5.  

Майже не здобувало на виїзді перемог «Середнє», в активі якого 6 гостьових залікових пунктів із 18 можливих при рівноцінній різниці м’ячів – 6:7. Найкращим матчем була їх бойова нічия в 11 турі з «Поляною» – 2:2, а найгіршим – поразка в 6 турі від «Боржави» – 0:1. З огляду на попередні здобутки можливості команд у «новодавидківській битві» оцінювались як 60 на 40 % на користь господарів. «Середнянцям», як ковток повітря, було необхідно чіплятись хоча б за нічию. Спочатку фортуна була не на їх боці. Вже в дебюті гри головний голеодор «Ференца Медвідя» скористався обрізкою опонентів і реалізував вихід віч-на-віч – 1:0. Та середнянці були готові до будь-якого розвитку подій. Вадим Дьордь миттєво змінив тактику клубу з обонної на наступальну і ще до перерви його підопічним вдалось відновити паритет. Юрій Кручаниця забив свій черговий найцінніший гол, замкнувши головою навіс з правого флангу тезки Шукаля – 1:1. Господарям нічого не залишалось як додавати в русі, однак їх опоненти маючи в активі якісних руйнівників Івана Бандуровича, Михайла Крьоку та Олександра Пакоша звели нанівець усі старання фаворита. Під завісу матчу у господарів опустились руки і опоненти повернулись до атакувальних дій. Під час одного з проривів господарі зустріли не за правилами у власному штрафному майданчику Чобо Кеменя, за що отримали пенальті у свої ворота. О. Пакош, знаючи про блискучу реакцію Голубицького з матчу першого кола, вирішив пробити під перекладину. Та фортуна відправила шкіряну кулю трохи вище в саму залізну опору, підсумувавши нічийний рахунок на користь гостей – 1:1.

Цим самим вони довели свою безпрограшну виїзну серію, яку започаткували ще в 8 турі, до 4 матчів поспіль. А от клуб імені «Ференца Медвідя» три матчі поспіль не може виграти, що вже виходить боком для підопічних Євгена Качура. Після 16 туру «новодавидківці» вже опинились у ролі наздоганяючих. У завершальних турах їм необхідно перемогти в Хусті місцеву «Оболонь» та на власному стадіоні довжанську «Боржаву» і очікувати на втрату очок від конкурента. На «Середнє» очікують трохи важчі суперники – домашнє протистояння з вмотивованим турнірною боротьбою «Петровом» та   виїзний бій за три пункти в Іршаві проти місцевої «Бужори». З огляду на це можливості команд приміряти бронзовий комплект оцінюються як 60 на 40 % на користь клубу з Ужгородщини.      

Не менш цікаве протистояння відбулось у «Петрові, де місцевий футбольний клуб приймав виноградівський «Севлюш». Команда з Пийтерфолва на власній футбольній арені до цього здобула тільки 5 очок із 18 можливих при жахливій різниці голів – 2:12. Однак, петрівці з кожним матчем прогресують. Не дивно, що найкращим матчем підопічних Олександра Розмана була домашня нічия в 11 турі з клубом імені «Ференца Медвідя» – 1:1, а найгірший відбувся дуже давно, коли вони в 4 турі поступились «Бужорі» – 0:3. Ахілесовою пятою «Петрова» залишається незіграність виконавців, які поповнили колектив нещодавно.

Майже аналогічні показники в матчах на чужих полях мав «Севлюш», який здобув 7 балів із 21 можливого при різниці м’ячів – 5:9. Найкращим гостьовим матчем підопічних Івана Білака була перемога в 14 турі над «Боржавою» – 2:0, а найгіршим – нічия в 8 турі з «Бужорою» – 0:0. З огляду на попередні здобутки та стан справ всередині колективів шанси команд на успіх оцінювались як 50 на 50 % . Та петрівці забили швидкий гол і до перерви оформили розгром над оппонентами – 3:0. Після перерви вони вміло засушили гру і зберегли рахунок. Цим самим підопічні Олександра Розмана, реваншувались за фіаско в першому колі – 0:6, продовжили свою безпрограшну домашнюю серію до трьох матчів поспіль і перервали триматчеву безпрограшну серію клубу з райцентру. Та навіть після цього успіху шанси на пяте місце залишились тими що й були – 20 на 80 % на користь «Севлюша». Причиною такого песимізму для «Петрова» є надважка виїзна гра, яка очкує на них у неділю в Середньому. Навряд чи навіть сучасному «Петрову» вдасться вивезти хоча б один бал із «середнянського пекла». Та й «Севлюш» у неділю на рідному стадіоні «Юність» зобовязаний перемогти «Бужору». Інший результат місцеві фани оцінюватимуть як провал.  

Набагато явнішим був фаворит у парі «Боржава» – «Оболонь». «Пивовари» залишаються однією з двох команд, які не знають смаку перемог на чужих полях і здобули тільки 2 очки з 18 можливих при відповідній різниці голів – 2:18. Найкращим їх виїзним матчем була сенсаційна нічия в 13 турі з «Севлюшем» – 1:1, а найгіршим – фіаско в 5 турі від «Середнього» – 0:7.

Довжанці левову частку своїх здобутків взяли на рідному стадіоні – 7 пунктів із 18 можливих при різнці голів – 4:7. Найкращим домашнім матчем «річкових» була звитяга в 6 турі над «Середнім» – 1:0, а найгіршим – фіаско в 14 турі від «Севлюша» – 0:2. З огляду на попередні здобутки та стан справ у командах їх можливості на успіх оцінювались як 70 на 30 % на користь господарів. Та провідний клуб Хустського району не звернув увагу на авторитет довжанців і дав бій малому чемпіону Закарпаття 2011 року (тоді «Боржава» здобула золото першої закарпатської ліги, випередивши в тому числі й «Оболонь»). Тільки в кінці матчу господарям вдалось зламати опір суперника і здобути третю мінімальну перемогу в сезоні – 3:2. Цим самим вони перервали восьмиматчеву безвиграшну серію, яка розпочалась ще 2 червня і забезпечили собі сьому підсумкову позицію в таблиці, вище якої їм піднятись не світить. Це можна сказати й про «Оболонь», у якої мізерні можливості випередити «Бужору».

Ознакою стабільності поточної таблиці є той факт, що в ній не відбулось жодних змін. Матчі передостаннього 17 туру пройдуть у неділю 13 вересня. У парах «Середнє» – «Петрово» та «Севлюш» – «Бужора» явними фаворитами є господарі, а в поєдинках «Оболонь» – «Ференца Медвідя» та «Боржава» – «Метеор» – гості. Початок ігор о 14.00.

16 тур
6 жовтня, неділя:
«Бужора» – «Поляна» – 1:4, «Петрово» – «Севлюш» – 3:0, «Ференца Медвідя» – «Середнє» – 1:1, «Боржава» – «Оболонь» – 3:2.

17 тур
13 жовтня, неділя:
«Оболонь» – «Ференца Медвідя», «Середнє» – «Петрово», «Севлюш» – «Бужора», «Боржава» – «Метеор».

18 тур
20 вересня, неділя:
«Метеор» – «Поляна», «Бужора» – «Середнє», «Ференца Медвідя» – «Боржава», «Петрово» – «Оболонь».

ТС: «Метеор» – 37, «Поляна» – 36 (на гру більше), «Середнє» – 24, «Ференца Медвідя» – 22, «Севлюш» – 19 (на гру більше), «Петрово» – 15, «Боржава» – 12, «Бужора» – 7, «Оболонь» – 4.

Євген Свищо

ТЕГИ : чемпіонат закарпаття

Коментарі :


 

 

 

Погода

СПОРТ

Оголошення

Архів новин

Травень
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Червень
Липень
Серпень
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень
2025
1950
1951
1952
1953
1954
1955
1956
1957
1958
1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
2040
2041
2042
2043
2044
2045
2046
2047
2048
2049
2050
НдлПндВтрСрдЧтвПтнСбт
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат