Закарпатців закликають вести блог (ФОТО)
У понеділок, 21 січня, о 13.00 в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала «Закарпатська блогосфера: чи здатні тексти-«щоденники» впливати на події».
Про початок розвитку блогосефри в області розповів один з перших закарпатських блогерів Олександр Богданов. Своїми враженнями про вплив блогерів на події у суспільстві поділився і Олександр Попович, один з найперших блогерів. Говорили також про те, хто такі сучасні блогери - армія впливових «хронікерів», письменників-початківців чи тих, хто знайшов корисне хобі.
Початком блогосфери на Закарпатті можна вважати 2002 р. Розпочинали із записів у Живому журналі. «Сенс полягав у тому, що описували події із життя, те, що на душі , - каже Олександр Богданов. – Блоги – це вже спадщина Живого журналу». Серед закарпатців першим блог завів закарпатець Андрій Повхан у Будапешті. А саме на Закарпатті першими у «блогосферу» вийшли саме Олександр Богданов, Олександр Попович, Ігор Деяк та інші.
За словами експертів, тексти, які спочатку були написані для себе, своїх друзів, знайомих почали цікавити більшу аудиторію. Зростала популярність авторів, аудиторія вже сягала сотні, тисячі читачів. «В ICQ ти можеш спілкуватися з кожною людиною окремо, розповідати усім одну й ту ж новину мусиш щоразу в окремому чаті. А створюючи свою сторінку, ти можеш запросити на неї друзів і розповісти новину одразу усім. Вони коментують, погоджуються з тобою чи заперечують, приводять на твою сторінку своїх друзів, це ціле життя. А коли у твоєму «живому журналі» кількість читачів перевищує 500, ти вже повинен вести блог: все менше записів душевних, все більше загально зрозумілих. Хочеш чи ні, повинен писати цікаво», - каже О. Богданов. Наразі у блогу Олександра є 300-400 постійних читачів щоденно, а за місяць на сторінці буває близько 3000 унікальних відвідувачів.
Щодо впливу текстів блогосфери на події, Олександр Попович навів кілька прикладів, коли записи блогерів таки мали резонанс і навіть практичний вплив. «Після текстів про суспільно важливі теми перші на Закарпатті блоги викликали досить жваве зацікавлення, аж до «Автор, пиши еще!». Про все на світі» я б вже зараз не писав, адже існує багато інформаційних сайтів, ресурсів, тому майбутнє – не за широкими блогами «про все на світі», а за тематичними», - розповідає О. Попович.
«Я вважаю, що блоги повинні впливати на події, але питанням залишається, хто має право впливати? Свій імідж треба заробляти роками. Якщо хтось відкриє блог і напише, що до певного закладу не варто ходити, то чи варто йому одразу вірити, чи повинен власник закладу занервувати і вдаватися до певних дій?», - каже О. Богданов.
На сьогодні, за словами експертів на Закарпатті активних блогерів не більше 100. Але епістолярний жанр – це «круто», вважає Олександр Богданов. Ти більше, що сьогодні створюються для блогерів різні можливості. Саме у рамках засідання відбулася презентація нового проекту прес-клубу для блогерів Закарпаття та з-за його меж. Детальніше про проект та заходи, які заплановано найближчим часом розповіла Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу.
«Ужгородський прес-клуб розпочав проект, метою якого є згуртування блогерів Закарпаття, а також сприяння обміну інформацією між ними та традиційними ЗМІ, використання можливостей один одного, - каже Ірина Бреза. - Проект включає освітній елемент: передбачено серію вебінарів, які б сприяли покращенню писемного рівня блогерів-початківців, спонукали їх дотримуватися високого стандарту письма, інших навичок, що базуються на професійних засадах журналістики. У рамках проекту передбачено також створити Найдовший Закарпатський блог, тим самим популяризуючи блоггінг та закликаючи висловлювати власні думки в онлайн середовищі так, щоб їх почули. Традиційно прес-клуб визначатиме найкращого блогера за відгуками читачів та експертів.
У рамках проекту на базі сайту прес-клубу Zaholovok.com.ua вже відкрито спеціалізований розділ-платформу, де не тільки вестимуться блоги, але й збиратиметься актуальна інформація про цікаві записи у блогах закарпатців, обмінюватимуться блогери з досвідом та початківці. Прес-клуб запрошує активних закарпатців спробувати власні сили у започаткуванні блогів.
Ужгородський прес-клуб став однією з 4 організацій України, проект якого підтримано Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні (також Кореспондент. net, журнал «Ї» та організація з Луганської області).
admin
За матеріалами Ужгородського прес-клубу
ТЕГИ : блог, Закарпаття,Коментарі :
Додати коментар