У Рахові створили   музей єпископа Маргітича

admin 12.07.2013 12:17 ПОДІЇ

Цьогоріч виповнюється десять років із дня смерті Івана Маргітича, якого за світлість душі і велику християнську любов ще за життя нарекли «народним єпископом».

Уродженець села Боржавське на Виноградівщині був одним із останніх греко-католицьких священиків, яких висвятив єпископ Теодор Ромжа.
Із 1946 по 1949 рік він служив у Рахові. Далі були тюрми і табори за свої релігійні переконання. Повернувшись після смерті Сталіна із ув’язнення, Іван Маргітич понад 30 років віддав катакомбній церкві, правлячи таємні греко-католицькі богослужіння по всьому Закарпаттю. Це був один із найдіяльніших підпільних священиків, якого у підпіллі висвятили на єпископа.
Помер Іван Маргітич на 82 році життя, оточений великою любов’ю вірників. Був обраний почесним громадянином Ужгорода та Хуста. У Мукачеві на його честь назвали вулицю, а в Рахові відкрили музей у парафіяльному будинку, де він жив до ув’язнення.
Музеєм опікується місцевий настоятель отець Василь Носа, учень «народного єпископа», якого той висвятив ще   у підпіллі. Тут є особисті речі владики, зокрема, мандоліна, на якій він грав, його ризи, документи та фотоархів. Музей працює при греко-католицькій церкві у самому центрі Рахова.

Джерело: Мукачево.net

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат