Закарпатські рятувальники показали, як вміють рятувати у воді (ФОТО)
14 травня на території ТОВ «Бумеранг», що в селі Дийда Берегівського району, закарпатські рятувальники провели тактико-спеціального навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на водних об’єктах.
Тренування проходили у три етапи: надання допомоги потерпілим на воді; ліквідація наслідків ДТП та евакуація населення із затоплених територій за допомогою катера МАРС-700. У них брали участь 22 професіонали служби ДСНС Закарпаття. Також до тренувань залучалася спеціальна техніка та рятувальні засоби на воді.
За тактичним задумом, на місці чергування водолазного відділення під час катання на воді перекинувся човен. Як наслідок, дві особи опинилися у воді: один з потерпілих втратив свідомість, а інший кличе на допомогу. Водолази Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області на надувному моторному човні «Бріг» дістають людей з води, доправляють їх до берега та передають медикам «швидкої» допомоги.
Далі рятувальники У ДСНС продемонстрували високий рівень підготовки до дій на випадок порятунку людей із затоплених територій. За легендою, на острівці, що утворився внаслідок підтоплення території знаходяться місцеві мешканці, що потребують допомоги. Їх евакуацію провели за допомогою сучасного швидкісного катеру на повітряних подушках МАРС-700.
На завершальному етапі рятувальникам повідомляють, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди в акваторію місцевого озера потрапив транспортний засіб. Група водолазно-рятувальних робіт проводить обстеження дна водойми на місці події та вилучає із затонулого автомобіля тіло водія. А інші рятувальники за допомогою буксирувальних тросів та лебідки, що встановлені на спеціальному автомобілі САРМ (131), витягують транспортний засіб із води.
Підсумовуючи дані тренування, начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей наголосив, що навчання дозволили кожній із служб не лише додатково перевірити боєготовність своїх підрозділів а й скоригувати та вдосконалити рівень координації дій під час порятунку людей на водних об’єктах.
«З початку червня офіційно в області розпочнеться пляжний сезон, і закономірно виникає питання щодо підготовки регіону до купального сезону та забезпечення безпеки відпочиваючих на водних об’єктах області. Так, минулоріч в області на воді загинуло 37 осіб. У 2013 вже зафіксовано 8 летальних випадків. За аналогічний період минулого року на воді було 10 загиблих. Найбільше загиблих купальників зазвичай фіксується з травня по вересень. Звісно, передумовою для безпечного відпочинку на воді є наявність офіційних місць для купання. На жаль, реальна картина щодо облаштування зон відпочинку на воді, роками в області залишається невтішною.
На сьогоднішній день, належний облік та паспортизацію мають лише 8 місць масового відпочинку на воді. Це 6 пляжів у Тячівському районі (зона відпочинку «Едем») та по одному на Хустщині (озеро «Сілоамські купальні»), у Берегівському районі (ТОВ «Бумеранг») й Виноградівщині («Чорна гора»). Про безпечність решти місць відпочинку можна судити лише на хлопський розум. А даремно, адже саме на них відпочиває переважна більшість краян», - розповів начальник У ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей.
admin
За матеріалами Управління ДСНС України у Закарпатській області
ТЕГИ : ДСНС, рятувальники, Закарпаття,Коментарі :
Додати коментар