Закарпатські депутати бідкаються через брак грошей на дороги (ФОТО)
У понеділок, 29 квітня відбулося засідання постійної комісії облради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій (голова комісії Богдан Кинів), на якій розглядалися питання, що стосуються ремонту доріг в області.
Насамперед народні обранці погодили перелік об’єктів, які фінансуються за рахунок коштів спецфонду обласного бюджету на ремонт та реконструкцію доріг. Доповідав начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Василь Маркович. Пропонується виділити з спецфонду майже вісім мільйонів гривень.
Саме розгляд «дорожнього» питання викликало чимало дискусій у депутатів. Так, голова комісії Богдан Кинів відзначив, що область обділяють при виділенні грошей на ремонт доріг. «Закарпаття за споживанням паливно-мастильних матеріалів відповідно і за сумою сплати акцизу займає третє місце в країні, а отримує чи не найменше коштів серед інших регіонів», - зазначив керівник комісії. Цей факт підтвердив й депутат облради, директор дочірнього підприємства «Закарпатський облавтодор» Іван Горба. «За рівнем фінансування доріг Закарпаття – на останньому місці в державі», - констатував депутат.
Депутат облради Михайло Качур запропонував, щоби підприємства, які проводять ремонт на дорогах давали гарантії на проведені роботи, адже нерідко «дороги розбиваються вже навіть через три місяці після цих ремонтів», - каже депутат. Ідею підтримав й депутат облради Михайло Шелевер, який відзначив, що «за дорожниками нема контролю, й «латають» ями будь-як».
Розглянули депутати ряд звернень місцевих рад та народних обранців щодо стану доріг на Закарпатті. Так, депутат облради Володимир Чубірко направив звернення керівництву області щодо ситуації з ремонтом доріг в місті Чоп. Йдеться про те, що минулого року комунальне підприємство «Будкомплекторг» не освоїло понад 160 тисяч гривень, виділених на ремонт доріг в місті. Місцева влада просить врегулювати ситуацію.
Депутати обласної ради Михайло Мотильчак та Ілля Токар звернулася до керівництва області з проханням включити в титульний список доріг місцевого значення Мукачівського району понад 14 кілометрів доріг між населеними пунктами.
Також розглянули на комісії й звернення громади села Бене Берегівського району. Сільський голова й депутати скаржаться: «стан доріг в селі жахливий. Настрій у мешканців села вкрай рішучий, адже із-за розбитих доріг пошкоджуються й житлові будинки обабіч них, населення готове перекривати дорогу», - йдеться у зверненні сільради до керівництва області. Присутній на комісії керівник Служби автомобільних доріг запевнив, що після Великодніх свят дорогу в Бене почнуть ремонтувати.
Не менш різке звернення й громади Ракошина. Воно стосується будівництва об’їзної дороги та ситуацією із значною кількістю аварій в селі. Керівництво Ракошина нагадує, що комісія при заступникові голови ОДА дала доручення відповідним службам до першого травня встановити в селі світлофори, але цього не зроблено. Також не врегульовано питання й з викупом земельних ділянок, через які будуть прокладати дорогу. «На всі наші звернення до Служби автомобільних доріг – завжди була одна й та сама відповідь – «відсутність коштів» , - скаржаться ракошинці. І на цей раз керівник дорожнього відомства Василь Маркович на засіданні комісії повідомив – наразі на будівництво дороги в Ракошині грошей ще не виділено.
Частину із звернень озвучених на комісії заплановано розглянути в ході пленарного засідання обласної ради.
admin
За матеріалами прес-служби Закарпатської облради
ТЕГИ : дороги, депутати, Закарпаття, комісія,Коментарі :
Додати коментар