На ужгородських медиків звалилося «покращення». Їх масово звільнятимуть
На засіданні виконкому Ужгородської міськради цього тижня ухвалено рішення про оптимізацію медичної галузі міста, де зокрема йдеться про скорочення 80 посад ужгородських медиків. Метою таких заходів є зекономити для бюджету близько
2 млн. грн. на рік.
Задля цього заплановано провести скорочення 80,5 штатної одиниці та 33 ліжко-місць у лікувально-профілактичних закладах міста.У центральній міській клінічній лікарні доведеться провести скорочення 30,5 штатної одиниці та 33 ліжок, у міському перинатальному центрі — 7,25 штатної одиниці, у міській дитячій клінічній лікарні 5,75 штатної одиниці та провести розмежування функцій 15 дільничних педіатрів, у міській поліклініці під скорочення підпадуть 37 штатних одиниць. У термін до 7.02.2013 слід завершити роботу з вивільнення, а до 10.12.2012 провести скорочення 33 ліжок у центральній міській клінічній лікарні, йдеться у документі. Скорочення торкнеться середнього медичного персоналу.
Міська влада планує продовжити роботу з оптимізації мережі та штатів і наступного, 2013 року, а також тимчасово призупинити прийом лікарів на роботу. В разі звільнення лікарів, прийом на роботу проводитимуть за умови обов’язкового погодження з відділом охорони здоров’я міської ради відповідно до вимог Статутів лікувально-профілактичних закладів міста та Положення про відділ охорони здоров’я. Наступного року також продовжать і оптимізацію ліжкового фонду у відділеннях, де забезпеченість ліжками перевищує середньорайонний показник, за рахунок впровадження денних стаціонарів, відділень хірургії одного дня тощо.
Як зауважила заступниця міського голови, начальниця фінуправління Світлана Король, проведення заходів з оптимізації не означає, що всі ті кошти будуть забрані з медицини і передані якомусь іншому головному розпорядникові. Вони залишатимуться в медицині та використовуватимуться чи на медикаменти, чи на харчування під час перебування хворих у лікувальних закладах, а економія бюджету становитиме понад 2 млн. грн. на рік, тому, на її переконання, оптимізація потрібна.
За інформацією управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, кількість штатних посад лікарів на 10 тисяч населення станом на 1.1.2012 в Ужгороді становила 42 при середньорайонному показнику 27,3. Водночас кількість ліжок на 10 тис. населення в Ужгороді 57, тоді як середньорайонний показник 48.
Владою чомусь не враховується те, що в Ужгороді лікуються хворі з усіх районів області, і чи можна назвати «оптимізацією» заходи, коли показники обласного центру щодо забезпечення населення медичними послугами підтасовують до рівня районів, а не навпаки?..
ТЕГИ : віктор погорєлов
Коментарі :
Додати коментар
а чи знає хтось з міських босів, що кількість лікарів у місті і кількість лікарів у районі - це різні величини і вираховуються вони "ЗА РІЗНИМИ ФОРМУЛАМИ"!!! А де ж спеціалічти організаційно-методичного відділу??? чому вони мовчать??? чи "оби мене се минуло", то всі решта горіть?!