Основний спосіб кинути курити -   зробити висновок у своїй голові (ОБГОВОРЕННЯ)

19.09.2012 09:50 СОЦІО

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, на якій експерти прокоментували особливості нового Закону «Про заборону реклами тютюнових виробів».

Цей Закон № 3778-ІV про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів вступив у силу минулої неділі, 16 вересня. Він регулює нові правила щодо заборони реклами та пропаганди тютюнопаління в Україні. Зокрема згідно з новим документом реклама зникне у місцях продажу, в Інтернеті і в громадських місцях, які відвідує молодь. Також будуть заборонені тютюнове спонсорство та благодійність.

Петро Кіндюх, директор Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням іноземних мов зазначив, що освітяни з великою радістю зустріли цей закон. «Наші вчителі звичайно «за». – сказав Петро Кіндюх і розповів повчальну історію, як 8 років тому вчитель хімії на уроці показав експеримент який демонстрував, які процеси відбувають в організмі під час куріння. На одну з дівчат, яка любила затягтися, це так вплинуло, що вона покинула шкідливу звичку. А сьогодні працює вчителем фізкультури у школі. І таких прикладів багато, зауважив директор.
Людмила Данчин, лікар-методист обласного Центру здоров'я зазначила, що новий закон -це наступний крок України на шляху виконання зобов’язань у контексті підписання   2004 р. рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Конвенція була ратифікована в 2006 році.
«Це - перший масштабний міжнародний правовий договір,   який передбачає юридичну відповідальність за порушення, якщо держава не виконує зазначені стратегії.   Їх є шість, а також розроблено комплекс заходів, які рекомендує   ВООЗ про припиненню глобальної епідемії вживання тютюну. Серед них - моніторинг за вживанням тютюну, захист населення від тютюнового диму, надання допомоги не тільки медиками. Відомі різні методи, як позбутися шкідливої звички, зокрема Алена Кара, Мамедова, Володимира Жданова тощо.   Але основний спосіб кинути курити - це зробити висновок у своїй голові.
Серед заходів що мінімізації шкоди від куріння - і попередження про небезпеку куріння на сайтах управління охорони здоров’я, проведення акцій, які проводить обласний центр здоров’я тощо. «З біл-бордів ця реклама зійшла нанівець,   тепер її треба прибрати навіть з кіосків, які торгують цигарками, - каже Людмила Данчин. – Закон допускає рекламу тільки у спеціальних журналах. Повністю має зникнути реклама спонсорів, які підтримують ті чи інші заходи».

Серед заходів, які мінімізують поширення тютюнопаління - підвищення податків на тютюнові вироби. У 2007-2008 роках вже відбулось певне підняття, податки і надалі будуть зростати. У європейських країнах цей податок складає близько 70% вартості цигарок, в Україні – 50%. За даними ВООЗ, у 2006 Україна   45%   дорослого населення курило, 2009 таких було 32% , 2011 - 24%.
«Насамперед заборона реклами цигарок впливає на тих, хто починає курити, - каже Людмила Данчин. – курці зі стажем на це не зреагують. Закон матиме вплив на 10-річних, 15-16 річних дітей та підлітків, які підпадають під негативний вплив реклами та стереотипів. Діти відповідно і більше від дорослих страждають від негативного впливу цигарок. Через куріння виникає кисневе голодування організму, яке насамперед впливає на мозок, дитина починає погано засвоювати інформацію, страждає також організм від м’язевої слабкості, діти не можуть виконувати фізичні навантаження. Окремі проблеми з органами дихання (зміни у слизові, бронхіти, трахеїти), травною системою, серцево-судинною, репродуктивною (насамперед у дівчат) і т.д».
« Молоді потрібно дуже серйозно замислитися над цією проблемою,- підкреслила лікар, - закон дуже хороший, але має бути задіяний механізм контролю за його виконанням».

Юлія Дуб, заступник голови ужгородського осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» підкреслила, що молодіжні громадські організації підтримують закон. Курці не повинні заважати людям, які не курять. «ФРІ вже проводила заходи з популяризацією відмови від паління, готується ще кілька, - каже Юлія Дуб. - Багато хто не читає закон і не знає, про що саме там йдеться, а такі нововведення   -це нормальна практика, яка в інших країнах застосовується давно».
За словами Юлії, незабаром українці матимуть ще більше підстав відмовитися від куріння, оскільки   готуються нові демотиватори, які розміщуватимуться на пачках цигарок. Адже сучасні «страшилки» курцями не сприймаються. «нові пачки буде огидно навіть брати у руки, - каже Юлія, - Курити сьогодні – це немодно і не круто».


За матеріалами Ужгородського прес-клубу

ТЕГИ : ЗакарпаттяУжгородЗакон «Про заборону реклами тютюнових виробів»

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат