Журналістська спільнота виступає проти цензури з боку мера Ужгорода

Zaholovok.com.ua 17.09.2012 12:46 ПОДІЇ

15 вересня у комунальній газеті «Ужгород» (№ 34) та на сайті 7dniv.info були опубліковані без згоди ужгородської журналістки Вікторії Рижової її персональні дані, а саме: адреса місця проживання; особисте фото; електронна адреса.

Такі   дії не могли бути вчиненими інакше, ніж без вказівки міського голови за сприяння посадових осіб у прокуратурі Ужгорода, редакції газети «Ужгород» та адміністрації контрольованого сайту.

«Вчинені дії трактуємо як такі, що містять ознаки перешкоджання професійній діяльності журналіста В.Рижової через спонукання нашої колеги відмовитись від   розпочатого журналістського розслідування та її подальшого залякування через оприлюднення адреси проживання, особистих фото та електронної адреси, тощо.

Ми наголошуємо на тому, що вчинено злочинні дії не проти конкретного журналіста, а проти професійної спільноти журналістів м. Ужгород. Злочин передбачений ч. 2 ст. 163 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є: порушення таємниці листування; злочин передбачений ч. 1 ст. 182 КК України кваліфікуючими ознаками якого є: незаконне поширення конфіденційної інформації про особу; злочинів, передбачених ст. 14, ч.1 та ч.2 ст. 171 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є: готування до перешкоджання професійній діяльності журналіста.

Вважаємо такі дії міського голови неприпустимими в демократичному суспільстві, бо звуження можливостей журналістів здійснювати професійний громадський контроль за діючою владою призведе до беззаконня та розгулу корупції.

Ми не можемо допустити такої наруги над свободою слова та виявом неповаги до професії журналіста з боку міського голови, що згідно ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є гарантом додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.

Вимагаємо від міського голови утриматись від будь-яких проявів зневаги та втручання у професійну діяльність журналістів, в тому числі ганебної практики започаткованої 15.09.2012 року на майбутнє», - йдеться у зверненні журналістів, до якого долучилися вже декілька десятків закарпатських журналістів.

Як розповів Zaholovok.com.ua юрист Микола Яцков, у цій ситуації здійснено ряд порушень, зокрема: будь-які органи влади не можуть поширювати інформацію про особу (йдеться і про таємницю листування, про оприлюднення даних тощо).

Довідка Zaholovok.com.ua:

4 вересня року в рамках журналістського розслідування В.Рижова звернулась із скаргою до Прокуратури м. Ужгорода з проханням перевірити законність підготовчих робіт щодо початку будівництва чи реконструкції будiвлi чи змiни її цільового призначення, які ведуться у мiстi Ужгород на вулиці Ракоцi, 2 на територiї охоронної зони та будiвлi пам’ятки культурної спадщини національного значення «Винний погріб та амбар» 1781 року та вiдповiдно перевірити наявність дозволу чи погоджень центрального органу виконавчої влади у сферi охорони культурної спадщини та головного архiтектора мiста Ужгорода на проведення таких дiй.                

Zaholovok.com.ua

ТЕГИ : журналістиЗакарпаттявіктор погорєловмер УжгородаПрокуратура

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат