Генеральний консул України загострив скандал із пресою

admin 19.04.2012 13:00 ПОДІЇ

Громадянин Великобританії одружився з ужгородкою та вирішив жити в Україні — на Закарпатті. Та, попри привітність українців, британець нещодавно зіткнувся зі зневажливим ставленням, незрозумілою ціновою політикою на візи для іноземців і банальним хамством у… Генеральному консульстві України в м. Ніредьгаза, до якого звернувся для оформлення візи.

Матеріал про цю ситуацію опублікувала газета «Закарпатська правда», цитуючи невдоволення громадянина Великобританії прийомом та роз’ясненням працівниками Генконсульства щодо того, як саме можна отримати візу і скільки вона коштуватиме. Після публікації слово взяв генеральний консул Сергій Бороденков. Свою позицію він висловив на двох сайтах.

Річ у тім, що два різні сайти — дві різні позиції одного й того самого посадовця. Навіть якщо випустити той факт, що він принижує газету й журналіста, то подив викликають деякі факти, опубліковані на сайтах. Так, на сайті http://chas-z.com.ua у заголовок винесена пряма мова «Британцеві, який звернувся до закарпатських журналістів, «продали» візу законно», а на сайті uzhgorod.in дипломат уже каже, що англієць «пішов думати, чи відкривати візу». То «законно продав візу» чи «англієць пішов думати»?

Плутанина і в коментарях щодо цін. Вони в конкретному випадку називаються і 1400 дол. і 1423 дол. Розкритикувавши журналістів, що у публікаціях вказана ціна 80 дол., а фактично вона дорівнює 85 дол., сам генконсул називає ціну візи 1400 дол., за терміновість множить на два і в нього виходить 2843 дол. Можна зрозуміти журналіста, який помилився на 5 доларів, але чи можна зрозуміти посадову особу, яка помиляється, незважаючи на те, що її роботою є чітко роз’яснити та видати на законних підставах візу?

Коментуючи візит до Генконсульства громадянина Великобританії, який прийшов «не підготовлений» (без фотокартки і т. ін.) і «пішов додому приводити до ладу документи», сам генконсул демонструє заяву англійця, яка дивним чином залишилася в Консульстві. Не погодивши з заявником, ілюструє її в сюжеті й несуттєво, що він викреслив прізвище. В Ужгороді не так багато британців, які одружилися на українках і виявили бажання жити в Україні. Ужгород не таке велике місто і прізвище заявника легко ідентифікувати.  

Чому ж так занервував дипломат і створив медійний скандал? Очевидно тому, що чудово розуміє, що принизив британця. Він здогадується, що в Консульство, де так приймають громадян, британець не прийде більше ніколи. Генконсул переживає за резонанс. А резонанс, звичайно, буде. Щойно вийшов номер газети «Закарпатська правда», як до колег у редакцію почали дзвонити вдячні читачі за висвітлені проблеми і прагнуть у чергових номерах прокоментувати, який їм прийом влаштував генконсул у Ніредьгазі.

admin

Коментарі :


20.04.2012 21:16 Ганна Петрівна

Шановні читачі -шквал негативних коментарів! Це говорить про те, що ця проблема дуже болюча і нагальна, так люди не байдужі до даного інциденту з британцем, так як багато наших громадян за кордоном потерпають від свавілля та бюрократії саме наших чиновників.від МЗС.Що тоді казати за інші країни,якщо своя власна держава не здатна допомогти і захистити своїх громадян - це просто неправова держава!На моє глибоке переконання має бути дана сурова оцінка діям таких консульських працівників, як Бороденков і відповідно негайно звільнити із займаної посади!


20.04.2012 13:06 Аня

Ми так само оформляли шлюб з чоловіком-іноземцем. У Ніредьгазі не змогли оформити візу, більше того, в 10 годин ранку консульство ще не було відкрите, хоча час початку роботи був у 8.30. Поїхали у Пряшів. Там консульство, як і пише на розкладі, відкрили у 8.30. Все зробили і задоволені вернулися в Ужгород. То ще хтось сміє захищати наших у Ніредьхазі? Совість хай би мали ті дипломати!


20.04.2012 11:38 Гражданочка

Чего же вы пристали к людям. Всем сейчас тяжело - от этого они такие нервные..


20.04.2012 11:18 Вася

В Гандурас!!!


20.04.2012 10:27 Свириду

А давайте в Гваделупу - асоціації файні )))


20.04.2012 10:03 Свирид

А що скаже панство на пропозицію відправити негідника в заслання в Гвінею?


20.04.2012 09:44 Онуфрій

А потім підемо карати інших!


20.04.2012 09:43 Онуфрій

Він повернеться до Ужгороду, ми його підкараулимо і покараємо!


20.04.2012 09:43 Вася

Віталік, ми можем їх карати!


20.04.2012 09:43 Анна

Як же ж Ви мене розумієте, пане Онофрію! Таких розуміючих людей як Ви, на жаль, мало.


20.04.2012 09:42 Онуфрію

ТАК!!! Згідні!!!


20.04.2012 09:42 Виталик

НЕ пойму,о чем разговор. Разве мы, простые граждане Украины, можем что-то сделать? Все в руках чиновников, к сожалению...А наши жалобы до одного места.


20.04.2012 09:40 Онуфрій

Анно, їх потрібно карати! Ви згідні?


20.04.2012 09:38 Анна

Таких дипломатів треба знімати з роботи!!!!


20.04.2012 09:37 Сергію

Жах!!!


20.04.2012 09:37 Онуфрій

Покидьки! Вони понесуть справедливу кару за це!


20.04.2012 09:36 Сергій

Ображали і грубіянили. Не могли нічого пояснити. А це аж ніяк не припустимо для консула.


20.04.2012 09:35 Онуфрій

Сергію, розкажіть в подробицях суть приниження. Не інтригуйте!


20.04.2012 09:32 Для Сергія

Сергію, а як Вас там принижували?


20.04.2012 09:21 Таня

і ще одне: люди, звертайтеся до журналістів, розказуйте свої біди, бо інакше як ми донесемо до вищого керівництва проблеми? І до журналістів: не бійтеся, ми підтвердимо все, що говорили тут, якщо буде потреба! По-моєму, в нашій державі більше нема на кого, окрім журналістів, і надіятися у відстоюванні правди...


20.04.2012 09:18 Таня

Я народжувала в Ніредьгазі недавно. Чоловік стільки набігався, аби дочку оформити, що це просто страшно! НАйприкріше, що в консульстві в Нірці йому так і не змогли пояснити все до кінця, потім тут, в обласному овірі, виявилося багато нестикововк. Так нащо там, в Нірці, тримати людину, платити їй великі зарплати, якщо вона навіть не компетентна пояснити, як правильно оформити народжену за кордоном дитину?


20.04.2012 09:01 орися

да-да!


20.04.2012 08:53 Сергей

Полностью с Вами согласен, Ганна Петрівна, жаль за наших граждан, которые страдают из-за таких дипломатов-"калек" необразованных.


20.04.2012 07:49 Ганна Петрівна

Ганьба за нашу країну. На жаль це її обличчя.А на таких посадах, як Генконсул держави мають призначатися виключно високоосвічені та люди з громадянською позицією і люди з високою мораллю, а не з власними шкурними інтересами.Тому таким чиновникам, як Бороденков не місце на такій поважній посаді.Це підкреслюю- обличчя нашої держави, яка і так свій імідж зіпсувала через подібні ганебні факти та теперішню політику. Негайно має цей Генконсул вибачитися перед британцем, провести мають службове розслідування відповідні органи,через перевищення своїх посадових повноважень паном Бороденковим. І   допоки буде іти розслідуванн. то будь- ласка пане Генконсуле подайте   у відставку! Це буде з вашого боку по-джентельменськи!


19.04.2012 17:17 Ужгородец

Да, это истинное лицо нашего государства. Стыд и позор. Вот так мы и выглядим в глазах целого мира.


19.04.2012 17:16 Аноним

Да, коррупция сейчас всюду. Границы не преграда!!!


19.04.2012 17:14 Олена

До нас там ставляться як до свиней, а не до людей. Жодної поваги...Куди дивиться керівництво?


19.04.2012 17:01 Сергій

Повністю погоджуюсь з автором статті.   Я теж там був і відчув приниження.