Творча майстерня традиційного народного музикування

Володимир Мишанич 01.06.2019 19:42 ДОЗВІЛЛЯ

 

27 травня в селі Нижнє Селище Хустського району в «Колибі опришків» відбулася майстерня зі скрипалем-віртуозом, лауреатом премії за охорону нематеріальної культурної спадщини Олексієм Томишиним.

Попри свій поважний вік, а Олексію Івановичу 85 років, він продовжує грати у трьох колективах і бере участь у різних культурно-мистецьких акціях села, району та області. Він вперше взяв скрипку у сім років і відтоді з нею не розлучається. Скрипаль-самородок знає надзвичайно багато народних пісень і мелодій, які є основою його репертуару. Примітно, що всі композиції музикант виконує без нот, просто на слух.

У майстерні взяло участь 13 діток музичної школи Нижнього Селища та Хустської дитячої школи мистецтв. Музикант виконував різні мелодії, а учні намагалися повторити їх на слух. Заняття проходило жваво, емоційно, викликало щире зацікавлення присутніх.

Творча майстерня пройшла на гарному організаційно-методичному рівні, зібрала багатьох шанувальників народної музики, представників влади, місцевої інтелігенції. Серед них голова села Іван Шоля, директор Будинку культури Василь Рущак, директор Нижньоселищенської ДШМ Іван Степа, завідувач сектору туризму відділу культури і туризму Хустської РДА Валерій Янюк, власник колиби Володимир Стойка, викладач школи мистецтв міста Хуст Наталія Шимша, а також фахівці Хустського методичного кабінету.

Майстерня, яку провів Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради в рамках реалізації грантового проекту за підтримки Українського культурного фонду, надала можливість присутнім перейняти живу традицію народного музикування від геніального скрипаля.

Учасники майстерні висловили сподівання, що заняття із традиційного народного музикування будуть продовжуватися і в майбутньому, а пан Олексій ще довго радуватиме грою шанувальників музики.

Акція відбулася в рамках проекту «Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття». Менеджери — Олеся Павлюк та Олена Гайдук, керівник — Ганна Дрогальчук.

Володимир Мишанич

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат