Куди йдуть кошти, зароблені керівництвом ужгородського СК «Юність»?

admin 19.02.2017 18:25 СПОРТ

 

Нещодавно закарпатські спортсмени публічно на прес-конференції виступили зі зверненням до спортивного керівництва області та України через неправомірні, на їхню думку, дії керівництва СК «Юність»

Нещодавно закарпатські спортсмени публічно на прес-конференції виступили зі зверненням до спортивного керівництва області та України через неправомірні, на їхню думку, дії керівництва СК «Юність», де вони тренуються, з раптового збільшення їм утричі орендної плати за приміщення для занять. Мова йде, зокрема про спортзал «Олімп», який працює на базі спорткомплексу «Юність». Спортсмени, а це пауерліфтери, стронгмени, представники інших видів спорту оприлюднили звернення до Міністерства молоді та спорту України, обласної влади із закликом дати оцінку діям керівництва спорткомплексу.


За словами спортсменів, кілька десятків професіоналів, серед яких чемпіони України та світу можуть втратити майданчик для занять, єдиний в області, який спеціально облаштований для занять пауерліфтерів та стронгменів через дії керівництва СК «Юність». Тут також займаються військові АТО та закарпатські гандболістки.Деталі справи представники клубу повідомили на прес-конференції та оприлюднили звернення. Сергій Олеоленко, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон Європи та світу з пауерліфтингу, рекордсмен України та світу, багаторазовий призер Закарпатського силового турніру «Карпатський Медвідь» оприлюднив звернення до Міністра молоді та спорту, керівництва Закарпатської ОДА та облради. До слова, звернення підписали вже понад 100 осіб. «Просимо створити експертну комісію, яка б встановила адекватність та об’єктивність визначеної орендної плати з боку дирекції СК «Юність» для тренажерної зали «Олімп». Зокрема, за останні місяці вона зросла з 5897,70 грн. за місяць (149 м.кв.) до близько 15000 грн.

Така плата значно перевищує дохід спортивного клубу, – йдеться у зверненні. – Зауважимо, що тренажерний зал «Олімп» є єдиною в обласному центрі спортивною залою, що спеціалізується на тренуваннях спортсменів з пауерліфтингу та атлетів-стронгменів. Відвідувачі клубу є переможці та учасники обласних, регіональних, національних та міжнародних змагань з зазначених видів спорту. Також у залі безкоштовно проходять силову підготовку спортсмени збірних команд з гандболу, дзюдо та самбо. Щорічно тут проводяться без плати за оренду змагання з пауерліфтингу серед інвалідів».

За словами Сергія Олеоленка, сьогодні у залі розміщено для тренувань спеціалізоване обладнання, яке не мають традиційні фітнес-зали, зокрема, пауерліфтерські штанги, помости, тренажери для стронгменів. Тому підвищення ціни на оренду приміщення, призведе до закриття спортивної зали та до зриву тренувального процесу спортсменів, які готуються до національних та міжнародних змагань.

Сергій Варга, адміністратор спортклубу, учасник чемпіонатів України зі стронгмену розповів, що у 2009 році, коли спортсмени почали орендувати приміщення, воно було у катастрофічному стані. Хлопці зробили за власні кошти ремонт, закупили обладнання. «Адміністрація СК «Юність» казала, що через 2 роки відшкодує все за рахунок орендної плати. Але нічого такого не відбулося, орендна плата тільки зростала відповідно до індексу інфляції. 20 січня цього року ми отримали документ, що немає заборгованості. А вже після того ми отримали папір з перерахунком оренди за листопад- грудень заднім числом, і борг 15 449 грн. згідно з невідомою експертною оцінкою. Керівництво СК «Юність», яке обіцяло зменшити оренду, збільшило її майже утричі», – каже Сергій Варга.

Сергій Олеоленко запевнив, що вивчив приблизну вартість подібних приміщень в Ужгороді, які належать до комунальної власності, там ціни менші у рази. «А наше приміщення оцінили у 650 грн. за м.кв., за подібне наприклад, на вул..Перемоги за 131 м.кв. платять 1300 грн.», – каже спортсмен.

Іван Годя, кандидат економічних наук, доцент кафедри туристичної інфраструктури та сервісу додав: «Незрозумілою є орендна ставка, подібна ставиться тільки для над прибуткових спортивних установ. А там, де спортсмени займаються за пільговими цінами, зал не може бути прибутковим. Згідно з підрахунками орендар за ці роки виплатив повністю вартість приміщення, майже удвічі. До оцінки є маса зауважень. Оцінка має проводитися згідно з чинною методикою. У нашому випадку орендоване приміщення оцінилося як весь спортивний комплекс «Юність».

Юрист Євген Лейба зауважив, що у розрахунки орендної плати орендодавець включив і майно платника, хоча все закуплено не за кошти спорткомплексу. «Зміни до договору проводилися тільки в одній частині зміни плати. До того ж в односторонньому випадку», – сказав Євген Лейба.

Роман Корсак, доктор історичних наук, професор, кандидат у майстри спорту розповів, що в залі займається давно, атмосфера колективу і залу дружня, тут думають насамперед про спортивний дух та підтримку один одного. У залі займаються понад 50 діючих спортсменів.

Олексій Мальцев, голова відокремленого підрозділу Федерації стронгменів України додав, що зал «Олімп» — оптимальний зал, де можна займатися силовим видом спорту. «Наші стронгмени представляють область та Україну на змаганнях різних рівнів. Я попросив Сергія Конюшка (голова Федерації стронгменів) та Василя Вірастюка, допомогти написати клопотання до вищого керівництва. Просимо переглянути розмір орендної плати. Оскільки тут ми тренуємо людей, які приходять розвиватися, а не заробляти на цьому, – каже Олексій Мальцев. – до нас приходять ветерани АТО, майстри спорту, гандбольна команда, які тренуються безкоштовно».

Спортсмени також дивуються, чому кошти, які вони платять за оренду, перераховуються у Київ, якщо приміщення СК «Юність» це комунальне майно області, та вбачають зловживання збоку керівництва спорткомплексу, йдеться у матеріалі сайту «Заголовок» .

Про яке ж керівництво розповідають спортсмени? Як вдался з’ясувати «Groza-news», мова йде про Риляка Івана (НА окремому ФОТО), який керує спорткомплексом уже майже 20 років, у тому числі не полишав керівництво «Юністю» і будучи з 1998 року начальником обласного управління молоді і спорту. Він же є на Закарпатті одним із керівників НОК України та представником у області Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

До слова, на сайті Міністерства освіти, адреса закарпатського відділення збігається з адресою СК «Юності».

Також із власних джерел у Закарпатській ОДА вдалося з’ясувати, що пан Риляк підняв орендну плату стронгменам з двох причин. Перша — непогашена заборгованість за попередні роки. І друга — збільшення удвічі вартості комунальних послуг.

Разом з тим, спортсмени, які займаються у СК «Юність», розповідають, що у керівництва спорткомплексу, окрім офіційних платежів за оренду на основі договорів, є чимало незасвічених так званих «калимів» на стороні за надання залу бажаючим пограти у футбол чи волейбол, за проведення різного роду галузевих турнірів тощо. І що чимало секцій платять оренду на рахунки якихось фірм, які зареєстровані у Києві, хоча сама «Юність» є на балансі Закарпатської облради…

Як би там не було, але уже незабаром свою офіційну позицію з цього приводу має озвучити і сам пан Риляк і начальник управління молоді і спорту Віталій Ерфан і, очевидно, правоохоронні органи, які мають перевірити публічні заяви спортсменів.

http://groza-news.com.ua

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат