Визначено розміри штрафів за зірвані первоцвіти

01.03.2020 13:29 СОЦІО

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області звертається до всіх краян і закликає не зривати, не купувати ранньовесняні червонокнижні види рослин.

Йдеться про Шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, еритроній собачий зуб (кандик), білоцвіт літній та сон Шерфеля. Ці перші весняні квіти дуже вразливі й зірвані вже не можуть дати насіння. Ранньовесняні первоцвіти вологих лісів не витримують сухого повітря в наших оселях і швидко в’януть.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра становить:

• підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного) — 62 грн.;
• білоцвіта весняного — 62 грн.;
• шафрана Гейфеля — 62 грн.;
• білоцвіта літнього — 49 грн.;
• сон Шерфеля — 37 грн.
• еритронія собачого зуба — 37 грн.

За погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян від 340 до 510 гривень з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб — від 510 до 850 гривень із конфіскацією незаконно добутого.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат