Серед закарпатських нардепів найобережнішими є Горват та Лаба

26.03.2020 13:12 ПОЛІТИКА

Обидва найчастіше під час голосувань утримувалися. У той же час Віктор Балога і взагалі не голосував у 96 % випадків.

Представники Закарпаття в Верховній Раді України у лютому досить активно реєстрували законопроєкти та подавали депутатські запити. Частину з них подавали скоординовано. Депутатів об’єднали питання звільнення директора НАБУ, обмеження зарплат чиновникам, надання статусу опорної Іршавській районній лікарні, виплати зарплати працівникам ОДА та питання ліцензій на міжнародні перевезення.

Законотворчість

В звітному місяці кожен з закарпатських мажоритарників став співініціатором не менше 2 документів та 5 депутатських запитів. 

Загалом закарпатські депутати ініціювали 7 проєктів Законів та 1 проєкт постанови. Найбільше - 3 законопроєкти - ініціював Михайло Лаба, по 2 законопроєкти ініціювали Роберт Горват  та Віктор Балога. Депутати Валерій Лунченко, Василь Петьовка та Владіслав Поляк ініціювали 1 проєкт закону, співініціатором якого разом з ними виступив і Роберт Горват. Мова йде про:

 • проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення розміру заробітної плати посадовим особам органів державної влади, місцевого самоврядування та державних підприємств» (№3034). Цим документом пропонується встановити обмеження розміру заробітної плати керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування, народних депутатів України. Максимальний розмір місячної заробітної плати, за пропозицією авторів, не може перевищувати п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат (крім тих місяців, у яких виплачується допомога для оздоровлення та надається оплачувана відпустка). При цьому, така допомога не може перевищувати розмір заробітної плати.

Також закарпатські депутати зареєстрували:

 • проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» (Роберт Горват);
 • проєкт Закону «Про внесення змін до Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо забезпечення відновлення права жінок на заслужену пенсію» (Віктор Балога)
 • проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства" щодо забезпечення дієвого механізму надання державної допомоги сім'ям з дітьми» (Віктор Балога);
 • проєкт Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування місцевих бюджетів у зв'язку із прийняттям Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (Михайло Лаба);
 • проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі» (Михайло Лаба);
 • проєкт Закону «Про внесення змін до статті 24-2 Бюджетного кодексу України» (Михайло Лаба).

Цікаво, що 6 із 7 законопроєктів є колективними, а єдиний персональний законопроєкт подав Михайло Лаба.

Крім законопроєктів, 5 з 6 закарпатських мажоритарників (Роберт Горват, Михайло Лаба, Валерій Лунченко, Василь Петьовка, Владіслав Поляк) спільно з іншими депутатами ініціювали проєкт Постанови про звільнення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро України.

Депутатські запити

В лютому закарпатські народні обранці особливо скоординовано подавали депутатські запити. Так, з 9 запитів, які подали закарпатські депутати загалом, Валерій Лунченко, Василь Петьовка та Владіслав Поляк спільно подали 5 депутатських запитів:

4 спільно з Робертом Горватом:

 • 2 депутатські запити щодо надання КНП «Іршавська районна лікарня» статусу опорної лікарні (до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я);
 • депутатський запит щодо усунення недоліків у ході видачі ліцензій на міжнародні перевезення вантажів;
 • депутатський запит щодо виділення бюджетних коштів Закарпатській облдержадміністрації на оплату праці;

1 спільно з Михайлом Лабою:

 • депутатський запит щодо скасування абонентської плати за транспортування природного газу для побутових споживачів.
  • Найбільше запитів подали Роберт Горват та Василь Петьовка - по 6 запитів. Валерій Лунченко та Владіслав Поляк - по 5 запитів, Михайло Лаба - 2 запити. 

   Віктор Балога депутатських запитів у лютому не подавав

   6 із 9 запитів направлені до Кабінету Міністрів України та по 1 запиту - до Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України і Державної податкової служби України.

   Голосування

   Варто зазначити, що значна частина голосувань парламенту у лютому стосувались поправок. В першу чергу – до Проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10).

   Найбільш дисципліновано серед закарпатських депутатів  у голосуваннях брав участь Михайло Лаба - голосував у понад 98% випадків. Натомість Віктор Балога пропустив 96% голосувань, з яких - 19% був відсутній у залі, а 77% - не голосував.

   Найчастіше голосував «За» Владіслав Поляк - 76% голосувань. Найчастіше голосував «Проти» Михайло Лаба - 23% голосувань, найбільше утримувався Роберт Горват - 69,4% випадків.

   oporaua

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат