На Великоберезнянщині спостерігається поширення ротавірусної інфекції

admin 26.12.2021 18:13 ЗДОРОВ'Я

За останні кілька днів до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу пацієнтам Великоберезнянської, Дубриницько-Малоберезнянської та Ставненської територіальних громад, з ознаками шлунково-кишкових розладів звернулася 71 людина, серед них 31 дорослий   та 40 дітей.

Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
«Наразі госпіталізовано лише 12 дітей віком до 17 років, всіх оглянув обласний дитячий інфекціоніст. Швидкі тести підтвердили наявність ротавірусної інфекції у пацієнтів. Зараз стан дітей задовільний, перебіг захворювання медики кваліфікують як легко-середній. Інші пацієнти отримують медичну допомогу в амбулаторних умовах», - прокоментував Мирослав Білецький.
Холодна пора року -   сприйнятливий час для поширення особливого виду кишкових інфекцій – ротавірусної інфекції, відомої також як «кишковий грип». Як правило, характерна для дітей молодшого віку, однак захворіти можуть і дорослі. Інкубаційний період захворювання триває 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (до 39oС), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос.
Експерти вважають, що найімовірніший шлях зараження - водний, крім того додатково може приєднуватися контактно-побутовий. Щоб виявити збудник, від захворілих збирають необхідну інформацію, а із трьох водозаборів смт Великий Березний взяли проби води.
Як зазначила у коментарі нашому виданню головний позаштатний спеціаліст – експерт департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА за напрямком «Епідеміології», завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Вікторія Тимчик, у смт Великий Березний до лікарів звернулися 62 людини (30 дорослих та 32 дитини), у с. Малий Березний – 3 дитини, у с. Забрідь   – 1 дорослий та 2 дитини, у с.Ставне   - 1 дитина, у с.Волосянка – 2 дитини.
«Щоб зіграти на випередження, поки триває дослідження, прийняли рішення провести додаткове хлорування води у смт Великий Березний», - зазначив перший заступник очільника краю.
Для громади це означає, що найближчі 2 дні не можна споживати сиру воду з крана. Окрім того, ретельно стежити за гігієною рук та чистотою предметів, до яких торкаєтесь руками, скасувати всі масові заходи.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат