На Закарпатті протягом тижня зафіксовано 2401 звернення до медиків через ГРВІ

Прес-служба ОДА 09.10.2018 12:21 ЗДОРОВ'Я

З 1 жовтня 2018 року   в Україні розпочався сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, який триватиме до кінця травня 2019 року.

За минулий тиждень (1-5.10.2018) в області зареєстровано 2401 звернення в заклади охорони здоров'я із ознаками респіраторних інфекцій. Про це під час брифінгу у Закарпатській ОДА повідомила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Закарпатський обласний лабораторний Центр МОЗ України» Вікторія Тимчик.

«Цей показник захворюваності становить 190 на 100 тисяч населення та не перевищує епідемічний поріг. Найвищі рівні захворюваності спостерігаються в Перечинському та Хустському районах та м. Ужгород, а найменші – у Тячівському та Міжгірському районах. Найбільше звернень традиційно серед дітей, найвищі показники у віковій групі до 4 років – 654 на 100 тисяч дітей даної вікової групи, відповідно вони частіше потребували госпіталізації. Загальний відсоток госпіталізованих становить 4% (98 осіб)», – розповіла В. Тимчик.

Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, є: вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1) pdm09; вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2); вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

«До груп ризику, які є найбільш уразливими до захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, можна віднести дітей до трьох років, вагітних та породілей, людей похилого віку, хворих на цукровий діабет та бронхіальну астму, інші хронічні захворювання легеневої та серцево-судинної систем, – зазначив головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк. – Окрім того, варто вказати і професійні групи ризику. До них належать медичні працівники, правоохоронці, співробітники торгівельної та транспортної галузей й інші представники контактних сфер діяльності».

На епідемічний сезон 2018/2019 років для Північної півкулі ВООЗ були визначені очікувані штами вірусів грипу, які увійшли до складу вакцин. Наразі в Україні дозволені до використання дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (чотирьохвалентна) виробництва Франції та «Джі СІ Флю» (трьохвалентна) виробництва Кореї. Частину вакцин вже поставлено в Україну. За інформацією МОЗ, до аптек у регіонах медпрепарати мають надійти наприкінці жовтня.

Щороку в Україні реєструється близько 6 мільйонів інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. Водночас, вакцинація проти грипу залишається дуже низькою. За підсумками минулого епідсезону, в Україні було зафіксовано 7 летальних випадків від грипу, де жоден із пацієнтів не був щеплений.

Протягом епідеміологічного сезону 2017-2018 рр. на Закарпатті через ГРВІ та грип за медичною допомогою звернулися 9% населення області, відповідний показник загалом по Україні склав 14%.

Прес-служба ОДА

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат