Через зростання ГРВІ канікули у школірів Ужгорода розпочалися на два дні раніше

admin 20.03.2013 16:36 ЗДОРОВ'Я

З 21 березня в навчальних закладах Ужгорода введено обмежувальні заходи. Як пояснила лікар-епідеміолог Закарпатської обласної лабораторії центру Державної СЕС України Вікторія ТИМЧИК, за останній тиждень збільшилась кільсть захворівших на ГРВІ серед школярів вікової категорії 6-14 років. Різки перепади температури повітря   сприяли розповсюдженню збудиників ГРВІ. З тим, щоб попередити подальше поширення ГРВІ міською владою Ужгорода було прийнято рішення про введення карантину у школах міста.

Дотримання елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути захворювання на грип та ГРВІ :

При появі перших симптомів грипу або ГРВІ хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Необхідно уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими, при тому, що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо Ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.
Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як інфікуванню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат