ДРУКУВАТИВ Ужгороді цигани пікетували будівлю ОДА і зустрічалися з Москалем
25.06.2018, 19:24
В Ужгороді відбулася акція протесту циган проти насилля. Також представники циганської громади зустрілися з головою ОДА.

Близько трьох десятків людей циганської народності з різних куточків Закарпаття пікетували будівлю Закарпатської ОДА, - повідомляє prozak.info. Акція була викликана нещодавнім погромом у Львові, в результаті якого загинула одна людина.

Геннадій Москаль сьогодні також провів зустріч з представниками циган, на якій обговорювали те, що трапилося у Львові. Голова ОДА вважає, що через такі ганебні явища перед Україною наглухо зачиняться двері в цивілізовану Європу.

–   Сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до збільшення випадків проявів ксенофобії стосовно ромської меншини в Україні, – підкреслив Г.Москаль. – Протягом останнього часу напади на ромів відбулися в Києві, Львові, Тернополі та Одесі. І це далеко не все, бо більшість фактів просто не фіксується правоохоронними органами. Закликаємо Головне слідче управління Національної поліції об’єднати всі справи в одне провадження, встановити винних і притягнути їх до кримінальної відповідальності. Антиромські напади й погроми припиняться тільки тоді, коли на них буде адекватна реакція правоохоронної системи. В іншому випадку ці ганебні явища продовжаться і наглухо зачинять перед Україною двері в цивілізовану Європу.
© Закарпатський інформаційний тижневик "Р.І.О."